pieniądze

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Gmina Iława: Znęcał się nad żoną. Chciał dać łapówkę policjantom, by uniknąć kary

2022-08-30 13:01

Do policyjnego aresztu trafił 39-letni mieszkaniec gminy Iława. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za znęcanie się nad żoną chciał dać funkcjonariuszom pieniądze.

W poniedziałek (29.08.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszająca powiedziała, że jej mąż jest pijany i agresywny. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

Ustalili, że 39 – latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę. Jak się okazało to nie była pierwsza taka sytuacja, a mieszkaniec gminy Iława od dłuższego czasu znęca się nad swoją rodziną. Mężczyzna wyzywał żonę, ośmieszał, groził.

Podczas interwencji 39 – latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyć 400 zł interweniującym policjantom. Jednak zdziwił się, że funkcjonariusze zamiast przyjąć pieniądze założyli mu kajdanki na ręce. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

W związku z zachowaniem 39 - latka została sporządzona dokumentacja dotycząca wręczenia korzyści majątkowej oraz wszczęta procedura z tzw. ustawy antyprzemocowej, która ma na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie.

Policja przypomina

Kodeks karny art. 229 mówi o tym, że

  • § 1. Kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
  • § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

QUIZ. Nietypowe zawody i ich nazwy. 10/10 zdobędziesz tylko ze słownikiem w rękach!

Pytanie 1 z 10
Czym zajmuje się szkutnik?
Rozkładające się ciała w gospodarstwie 64-latka

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl