Gmina Iława: Podsumowanie inwestycji drogowych 2022. Otwarcie ulic w Nowej Wsi

2022-11-30 10:14

W minionym czasie zostało oddanych do użytku szereg inwestycji drogowych. We wtorek, 29 listopada br. odbyło się ich uroczyste podsumowanie. Symboliczne przecięcie wstęgi odbyło się w Nowej Wsi na ul. Szafirowej.

W wydarzeniu licznie uczestniczyli mieszkańcy Nowej Wsi, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, radni i sołtysi gminy Iława oraz wykonawcy inwestycji. W uroczystości wziął również udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który podziękował za otrzymane wsparcie finansowe wojewodzie Arturowi Chojeckiemu, a także marszałkowi warmińsko-mazurskiemu Gustawowi Markowi Brzezinowi, Dyrektorowi OT w Olsztynie KOWR Grzegorzowi Kierozalskiemu oraz staroście powiatu iławskiego Bartoszowi Bielawskiemu. Za wzorową i terminową realizację inwestycji podziękował wykonawcom. Z tej okazji zostały również wręczone okolicznościowe statuetki.

To był trudny, ale bogaty w inwestycje rok - jak podkreślił w swoim wystąpieniu wójt Harmaciński. Nie udałoby się tyle osiągnąć, żeby nie wzorowa współpraca między administracją samorządową a rządową – dodał włodarz gminy.

Modernizacji doczekały się drogi gminne: ulica Diamentowa, Szmaragdowa, Rubinowa oraz Bursztynowa w Nowej Wsi oraz Kamień Mały-Szałkowo. Gmina pozyskała na ten cel środki Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycje były oczekiwane przez mieszkańców tych miejscowości.

Zmodernizowane zostały:

  • ulica Szmaragdowa o długości ponad 500 m. Całkowita jego wartość wyniosła ponad 1,6 mln
  • ulica Diamentowa o długości 370 metrów. Ponadto powstało odwodnienie oraz uzupełniono oświetlenie uliczne. Wartość zadania to niespełna 1,5 mln złotych
  • ulice Rubinowa i Bursztynowa. Przebudowane zostały drogi o długości 700 m. Wartość zadania wyniosła ponad 2,2 mln zł
  • droga gminna Kamień Mały-Szałkowo. Przebudowana została droga o długości ponad 2000 m. Wartość zadania wyniosła prawie 1,4 mln zł.
  • Droga gminna w Ząbrowie, ul. Leśna. Zmodernizowana została droga o długości ponad 2000 m. Wartość zadania wyniosła ponad 800 tys. zł.

Wszystkie inwestycje uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poziomie 50% i zostały ukończone w terminie.

Ponadto zostały przebudowane drogi gminne w miejscowościach:

  • Rudzienice o długości 280 mb,
  • Szymbark o długości 65 mb,
  • Wikielec o długości 58 mb

Całkowita wartość tych inwestycji wyniosła prawie 500 tys. zł i zostały dofinansowane w 100 % ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?
Wielka wieś: brutalne zbójstwo byłego sołtysa. Zabójca dosłownie rozpruł 86- latka widłami

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!