Akcja Segregacja - związek gmin Czyste Środowisko

i

Autor: Związek Gmin Czyste Środowisko

#GdzieJaToWyrzucę i #AkcjaSegregacja - uruchomiono stronę, pomocną w segregowaniu śmieci

2020-05-07 13:34

Związek Gmin "Czyste Środowisko" do którego należy również Iława, uruchomił specjalne strony, które mają pomóc mieszkańcom w poprawnym odróżnianiu odpadów i tym jaki, do którego pojemnika wrzucać, by nie dostać kary.

Od 1 czerwca znika rozgraniczenie na śmieci sortowane i nie, zostaje obowiązek sortowania i kary za jego nieprzestrzeganie. Zapłacimy więcej za śmieci (22zł/os), w przypadku namierzenia niesortujących, kara w wysokości podwójnej stawki (44zł/os) i dojdą nam kolejne frakcje do sortowania odpadów przy ich wyrzucaniu.

Praktycznie od roku mieszkańcy informowani są przez władze gmin o wprowadzeniu zmian. Niektórzy radni, jak iławski-Michał Młotek, wychodzą nawet ze swoimi inicjatywami i drukują ulotki. O czym informowaliśmy wcześniej:

Teraz do akcji informacyjnej przystępuje Związek Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego "Czyste Środowisko". Uruchomili niedawno FanPage na Facebooku oraz stronę SegregujeMy.info,

Na nich możemy wyszukać problematyczne odpady, by dowiedzieć się jakie, do jakiego pojemnika wrzucić już teraz i po 1 czerwca, gdy dojdą nam pojemniki na BIO oraz POPIÓŁ. Na stronie dodatkowo znajduje się zakładka z wyszukiwarką odpadów, a jeśli jakiegoś nie znajdziemy, to możemy o rodzaj odpadu dopytać specjalnym formularzem.

Strony to nie wszystko, Czyste Środowisko właśnie poinformowało, że wkrótce do mieszkańców z 19 gmin oraz do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, trafi 7️0 tys. ulotek i 2 tys. plakatów - "ściągawek" informujących o tym jak prawidłowo segregować odpady.

odpady segregowanie

i

Autor: Związek Gmin Czyste Środowisko