Extremalna Iława vol 2 banner

i

Autor: SSX Iława

Extremalna Iława vol. 2 na półmetku. Warsztaty do końca wakacji! [AUDIO]

2020-07-23 8:00

Już drugi rok z rzędu Stowarzyszenie Sportów Xtremalnych we współpracy z Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji organizuje cykl darmowych warsztatów z wykorzystaniem lokalnych miejsc przeznaczonych do grawitacyjnych szaleństw.

W te wakacje zajęcia odbywają się nie tylko na skateparku i pumptracku. Pierwszy raz w historii miasta przeprowadzone zostaną także szkolenia z wyczynowej jazdy po SingleTracku (tor rowerowy w lasku miejskim)!

Cały cykl podsumuje Xtremalne Zakończenie Wakacji, wykorzystujące całą infrastrukturę YoungSpotu (teren przy lodowisku).

- Sporty, na których skupimy się w tym sezonie, to deskorolka (skateboarding), hulajnoga wyczynowa (Freestyle Scooter), kolarstwo grawitacyjne (freestyle BMX, MTB zahaczające o Enduro, Downhill, XC i Freeride) oraz kalistenika… ale to nie wszystko, bo na żadnych warsztatach nie zabraknie dodatkowych atrakcji - zapraszają organizatorzy.

Planowane są też pokazy tańca z ogniem i stanowiska SlackLine (chodzenie po linie) oraz wiele, wiele innych atrakcji!

Warsztaty finansowane są ze środków miejskich – oznacza to, że każda chętna osoba ma darmowy dostęp do bezpiecznego kontaktu ze sportem ekstremalnym pod okiem instruktora. Warsztaty kierowane są do osób w każdym wieku i o każdym stopniu zaawansowania. Imprezie patronuje Radio Eska.

Na jednych z warsztatów, które się odbyły, udało się naszemu reporterowi Wiesławowi Raczkowskiemu porozmawiać z organizatorami - Hubertem Rulkiewiczem, Jakubem Kowalskim oraz uczestnikiem, jak się okazało turystą:

Posłuchaj relacji z zajęć w ramach Extremalnej Iławy vol.2
Extremalna Iława vol 2 zdj1

i

Autor: WR

Kolejne zajęcia:

25.07 - Olimpijska Szkółka BMX by SSX + deskorolka na skateparku 
START 16:00

1.08 - Warsztaty pumptrack (na każdym sprzęcie napędzanym siłą mięśni, który ma koła+tor rowerowy dla najmłodszych) Pumptrack Iława
START 16:00

29.08 -Xtremalne zakończenie wakacji - dzień young spotu. Warsztaty hulajnogi wyczynowej i kalisteniki.
+dodatkowe atrakcje! (m.in. trampbike, trampscoot, slackline, NUNCHAKU, POKAZ TAŃCA Z OGNIEM)
START 16:00 Young Spot Iława

Extremalna Iława vol 2 plakat

i

Autor: SSX Iława

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?
Warsztaty dawnych gier podwórkowych