ESSA - Wystawa studentów UWM w iławskiej wieży ciśnień [ZDJĘCIA]

2021-06-14 14:30

Studenci pokazali swe prace w iławskiej wieży ciśnień. ESSA to wystawa artystów, studentów magisterskiego roku dyplomowego z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Ich prace wkomponowały się w niecodzienne miejsce, wieżę ciśnień na osiedlu podleśnym w Iławie. Swe dzieła zaprezentowało 11 osób w tym Agata Topolewska malarka z Iławy będąca jednocześnie kuratorem wystawy.

Wnętrze wieży ciśnień na osiedlu Podleśnym w Iławie stało się niecodziennym miejscem prezentacji prac młodych artystów, studentów magisterskiego roku dyplomowego z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko –Mazurskiego w Olsztynie.

Prace zaprezentowało 11 osób: Anna Czaplińska, Jan Karbowski, Agata Topolewska, Natalia Śliwińska, Wiktoria Florczak, Helena Wiszniewska, Weronika Jeziorek, Katarzyna Słabińska, Anna Stepnowska, Magdalena Boduszek i Joanna Wiktorzak.

- To podsumowanie pięciu lat naszych obserwacji i twórczości. Po raz pierwszy w tym miejscu możemy prezentować prace. Prezentujemy fotografię, malarstwo, grafikę rysunek, tatuaż, sztuki wizualne oraz rzeźbę - mówiła na wernisażu Agata Topolewska. 

Prawdopodobnie to nie ostatnia wystawa prac w tym obiekcie, jak powiedziała na wernisażu Dorota Kamińska, zastępca burmistrza Iławy - Wystawa w wieży ciśnień otwiera nową kartę w historii tego obiektu.

Z raci tego, iż wieża nie jest obiektem ogólnodostępnym. Wystawę studentów można oglądać do końca czerwca we wtorki i czwartki w godzinach 17'-19', ale po wcześniejszym umówieniu się z kuratorem wystawy pod numerem 502-141-343.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn