W Lubawie po zmroku będą gasić światło!

i

Autor: pixabay W Lubawie po zmroku będą gasić światło!

Egipskie ciemności w Lubawie. Po zmroku będą gasić światło!

2022-01-21 9:16

Ograniczenia wydatków kosztem jasności i bezpieczeństwa, do takich posunięć zmuszony jest samorząd lubawski przez skrajnie duże podwyżki prądu. Władze miasta proszą o zrozumienie.

Jak informuje w mediach społecznościowych specjalnym oświadczeniem Maciej Radtke, burmistrz Lubawy. Przez kolosalne podwyżki prądu sięgające prawie 400%, miasto nie ma innego wyjścia.

- Tak radykalne działania spowodowała podwyżka opłat za prąd z dotychczasowej stawki jednostkowej 258,40/MWh na 1244,40/MWh. To wzrost opłat tylko za energię elektryczną niezbędną do oświetlenia ulic o 382%, czyli 1 mln 400 tys zł. na taki dodatkowy wydatek budżetowy Lubawy nie stać - mówi burmistrz Radtke.

Już od 21 stycznia w wybranych częściach Lubawy wyłączana będzie część oświetlenia ulicznego, a ze względów technicznych, tam gdzie jest linia napowietrzna (całe odcinki) włączane po zachodzie słońca i wyłączane od godziny 23:00.

Jest światełko w tunelu

Władze miasta zapewniają, że ceny energii będą monitorowane i jeśli będzie to możliwe decyzja zostanie odwołana. Tymczasem proszą mieszkańców o zrozumienie.

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?
Dziwne zachowanie Margaret. Przyznała, że jest upalona
lubawa bez prądu

i

Autor: UM Lubawa

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!