policja konie lubawa

i

Autor: KPP Iława Dzielnicowi z Lubawy pomogli choremu mężczyźnie, który nie mógł opiekować się końmi

policja

Dzielnicowi z Lubawy pomogli choremu mężczyźnie, który nie mógł opiekować się końmi

2023-11-08 9:20

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Lubawie interweniowali w sprawie samotnie mieszkającego mężczyzny. Funkcjonariusze napoili i nakarmili zwierzęta a także pomogli w zorganizowaniu opieki dla koni.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznając ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Tak właśnie stało się w przypadku pewnego 65 - latka. Kiedy dzielnicowi z Komisariatu Policji w Lubawie dowiedzieli się, że z mężczyzna nie ma kontaktu natychmiast tam pojechali. Okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa jest po operacji nogi i ma problem z poruszaniem się.

W związku z powyższym policjanci porozmawiali z mężczyzną po czym zainteresowali się również zwierzętami, które posiadał. Funkcjonariusze nakarmili je oraz napoili po czym wspólnie z mężczyzną zorganizowali opiekę na kolejne dni dla koni. Jak ustalili zwierzęta będzie doglądał sąsiad mężczyzny. Policjanci przez następne dni odwiedzali mieszkańca gminy Lubawa oraz sprawdzali jak tam konie. Ustalili również, że 65 -latek jest pod regularną opieką pracowników ośrodka pomocy społecznej.

Pamiętajmy, nie bądźmy obojętni na ciężki los innych ludzi - zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie a jak widać w opisywanym przypadku również życie zwierząt.

Dzielnicowi z Lubawy pomogli choremu mężczyźnie, który nie mógł opiekować się końmi

i

Autor: KPP Iława

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Ciężarówki nie dają żyć mieszkańcom osiedla na Białołęce. "To jest makabra"

QUIZ ortograficzny. Słowa piszemy razem czy oddzielnie? Sprawdź się

Pytanie 1 z 10
Która wersja słowa z "nie" jest poprawna?