rower wycieczka

i

Autor: Andriyko Podilnyk - Unsplash

Dwie rekreacyjne wycieczki rowerowe do wyboru i dwa dystanse

2021-08-27 14:26

Ciepłolubni kolarze odliczają do zakończenia sezonu rowerowych wypadów po mieście regionie. Całe szczęście, choć więcej dni deszczowych przed nami, to nadal w miarę ciepłych. Lokalni aktywiści zapraszają na kolejne wycieczki, może się skusicie?

Iławska Gwardia Rowerowa zaprasza na kolejną wycieczkę, po zdobyciu ostatnio Dylewskiej Góry. Tym razem też nie tak krótki dystans.

Nasza trasa IŁAWA-GARDZIEŃ-SIEMIANY-JERZWAŁD-JEZIORO JASNE-JANUSZEWO-PIOTRKOWO-STARZYKOWO-IŁAWA. Trasa liczy niecałe 68 km, 70% asfaltem, reszta to drogi szutrowe i dukty leśne. Warto tam być - zapraszają Mirek, Grzegorz i Dariusz z IGR.

Zbiórka w niedzielę (29.08) o 9:00 pod iławskim ratuszem.

Wycieczka szlakiem granicy polsko-niemieckiej

Tydzień później na wycieczkę z kolei zaprasza Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych i Mateusz Szauer.

Proponują krótszą, bo 40km wycieczkę z Lubawy m. in. przez miejscowości Rodzone – Ławice – Gierłoż Polska – Zielkowo – Kazanice – Lubawa.

Oprócz pozostałości budynków przygranicznych uczestnicy odwiedzą także Izbę Pamięci Emila von Behringa w Ławicach oraz Kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła w Kazanicach. W Szkole Podstawowej im. Kard. Stanisława Dziwisza w Kazanicach na wszystkich rowerzystów będzie czekał poczęstunek, który pomoże przygotować tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich z Emilią Grzybowską na czele-zdradza Szauer.

Wstęp jak zawsze bezpłatny, jednak tradycyjnie przy okazji wycieczki odbędzie się zbiórka charytatywna, tym razem na rehabilitację Zuzi Szachniewicz z Lubawy, która cierpi na nieuleczalną chorobę – Zespół Dravet, padaczkę lekooporną, zaburzenia termoregulacji i opóźnienia psycho-ruchowe.

Zainteresowani? Zbiórka 4 września o godzinie 13.00 przy Banku Spółdzielczym w Lubawie. 

wycieczka rowerowa lubawa1

i

Autor: mat organizatora
Sonda
26 VIII - Dzień Psa
Co powinien umieć trzylatek idący do przedszkola?