Siatkarska PlusLiga AZS Olsztyn

i

Autor: AZS Olsztyn Dwa ostatnie spotkania w 2021 roku siatkarzy z AZS Olsztyn

Dwa ostatnie spotkania w 2021 roku siatkarzy z AZS Olsztyn

2021-12-17 12:42

Najpierw w niedzielę, na wyjeździe z Projektem Warszawa w PlusLidze – dzień później w Spale z miejscowym SMS PZPS w 1/16 Tauron Pucharu Polski. Tymi spotkaniami siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zakończą zmagania pod siatką w 2021 roku.

Po serii 7 zwycięstw z rzędu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn doznali dwóch porażek. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa liderom PlusLigi – Jastrzębskiemu Węglowi i Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (oba spotkania po 0:3). I choć w starciu Mistrzem Polski, akademicy nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki, tak w pojedynku z obecnym liderem PlusLigi, spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej.

- Mamy potencjał, aby grać jak równy z równym – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn. - Byliśmy blisko, aby wygrać pierwszego seta, lecz jeśli z taką drużyną, nie wykorzystuje się pierwszej lub drugiej szansy, to trzeba się liczyć z tym, że więcej już ich nie będzie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rok 2021 zakończą dwoma spotkaniami wyjazdowymi. Akademicy z Kortowa, w niedzielę 19 grudnia, zmierzą się z Projektem Warszawa (godz. 14:45), a dzień później (poniedziałek, 20.12), w 1/16 Tauron Pucharu Polski podejmą SMS PZPS Spała (godz. 17:00). 

Niedziela konfrontacja z Projektem to kolejny mecz z drużyną sąsiadującą w ligowej tabeli. Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego, zajmują w ligowej tabeli 3 miejsce, z dorobkiem 26 punktów (Indykpol AZS jest 6, gromadząc na swoim koncie 20 punktów). Warszawianie rozegrali do tej pory 12 spotkań, z których tylko 3, zakończyły się ich porażką (Grupa Azoty ZAKSA, PGE Skra i Asseco Resovia).

W ostatnim ligowym spotkaniu, Projekt pokonał po tie-breaku, na wyjeździe ekipę GKS Katowice. Statuetkę MVP zdobył najskuteczniejszy w drużynie ze stolicy naszego kraju – Michał Superlak (27 pkt.). Warszawianie rywalizują także w Lidze Mistrzów, gdzie w środę ulegli przed własną publicznością ekipie Ziraat Bankasi Ankara 1:3 (trenerem tureckiej drużyny jest dobrze znany kibicom w Olsztynie – Roberto Santilli).

Oprócz wspominanego Superlaka, trzon Projektu stanowią także: Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Angel Trinidad czy Damian Wojtaszek. W historii spotkań obu drużyn, lepszym bilansem mogą pochwalić się olsztynianie – 26:20, choć ostatnie zwycięstwo w Warszawie, Indykpol AZS odniósł w sezonie 2014/2015 (4.02.2015 – zwycięstwo 3:0).

- Myślę, że nie możemy skupiać się na rywalach, tylko na sobie – na tym, jak my zagramy i na co mamy wpływ. Możemy zagrać dobre spotkanie, a nasz przeciwnik – jeszcze lepsze. Wtedy nie będziemy mogli mieć do siebie pretensji, że mogliśmy zrobić coś więcej. Wszystko zależy od naszego przygotowania i dyspozycji podczas meczu – podkreśla libero akademików.  

QUIZ. Tych słów nie zna nikt! Trzeba być geniuszem, żeby rozwiązać ten test

Pytanie 1 z 15
Finisaż to:

Tuż po zakończeniu niedzielnego meczu, olsztynianie wyruszą w podróż do Spały, aby dzień później rozegrać spotkanie 1/16 Tauron Pucharu Polski z SMS PZPS Spała. Zawodnicy prowadzeni przez duet Michał Bąkiewicz – Sebastian Pawlik, w Tauron 1. Lidze zajmuje obecnie 16 miejsce, z dorobkiem 9 punktów (2 wygrane i 13 przegranych). W składzie młodej drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego, znajdziemy m.in. Piotra Śliwkę (brata Olka Śliwki, byłego zawodnika Indykpolu AZS), Jakuba Majrzaka, Kamila Szymendera, Mateusza Kufkę czy Kacpra Ratajewskiego – tegorocznych złotych medalistów Mistrzostw Świata do lat 19.

- Z całą pewnością jest to dla nich fajne wydarzenie. Pamiętam, jak sam byłem uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Takie spotkania nakręcają młodych chłopaków, którzy chcą pokazać się z jak najlepszej strony. To jest też możliwość zagrania z drużynami, do których chcą trafić – każdy z nas w Spale miał takie marzenia. Na pewno będzie to mecz, którego nie możemy zlekceważyć. Musimy od początku narzucić swój styl gry – kończy Jędrzej Gruszczyński.

Początek niedzielnego spotkania z Projektem w Arenie Ursynów o godzinie 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Pierwszy gwizdek poniedziałkowego starcia z SMS PZPS Spała o godz. 17:00 – transmisja tylko w Radio UWM FM. Relacje z kulis obu starć na fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.

W Łodzi jeździ tramwaj „Wiedźmina”!