poszukiwania zagubionej grzybiarki

i

Autor: KPP Iława Poszukiwania zagubionej grzybiarki Iława

Dwa dni i poszukiwania dwóch kobiet pod Iławą. Zgubiły się na grzybach!

2022-10-18 7:38

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, strażaków a także świadków podczas minionego weekendu odnaleziono dwie osoby, które zgubiły się podczas zbierania grzybów. Funkcjonariusze przypominają o kilku podstawowych zasadach spacerów w lesie.

W sobotę (15.10.2022 r.) kilka minut po godzinie 16:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zaginięciu podczas zbierania grzybów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku.

Ustalili, że 21 – latka wybrała się z mamą na grzyby. W pewnym momencie rozdzieliły się jednak były cały czas w kontakcie telefonicznym. Okazało się, że młodsza z kobiet zabłądziła w lesie i nie wiedziała jak wrócić do miejsca przebywania.

W trakcie rozmowy ze zgłaszającą i zaginioną policjanci ustalili, że 21 – latka weszła na jedną z ambon, aby poszukać drogi powrotnej. Funkcjonariusze skontaktowali się z myśliwym a także ze zgłaszającymi i dzięki posiadanym informacjom odnaleźli młodą kobietę.

Natomiast w niedzielę (16.10.2022 r.) po 17:00 policjanci zostali poinformowani o kolejnym zaginięciu podczas grzybobrania.

Funkcjonariusze ustalili, że 66 – latka wybrała się o 8:00 na grzyby z mężem. Zgłaszająca oświadczyła, że małżeństwo po chwili się rozdzieliło i w południe mieli się spotkać na parkingu koło samochodu. Kobieta jednak nie wróciła i nie można było z nią się skontaktować bo nie miała telefonu. Kiedy rodzina na własną rękę nie mogła jej odnaleźć o pomoc poprosiła funkcjonariuszy.

Dzięki wspólnym działaniom policjantów, strażaków OSP Siemiany i informacji od świadka po kilku godzinach 66 – latka została odnaleziona  i przetransportowana do szpitala.

Policjanci proszą i apelują!!!

W takich sytuacjach nie czekajmy do ostatniej chwili ze zgłoszeniem. Każda minuta jest ważna i bezcenna tak jak jest bezcenne jest nasze życie i zdrowie, a to właśnie o życie i zdrowie chodzi w takich przypadkach.

Wychodząc do lasu:

 • w miarę możliwości zapewnij sobie towarzystwo, w ten sposób w razie wypadku możesz liczyć na szybką pomoc;
 • będąc pierwszy raz w danym miejscu, dobrze jest zapamiętać charakterystyczne elementy, które ułatwią drogę powrotną;
 • zabierając ze sobą dziecko bądź osobę starszą do lasu, nie pozwalaj jej na oddalanie się od ciebie, miej je zawsze w zasięgu wzroku;
 • warto żeby ktoś z domowników wiedział w jakie miejsce się wybierasz; podaj też przybliżony czas powrotu;
 • miej przy sobie naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w chwili zgubienia się, mogą okazać się bardzo pomocne; telefon komórkowy pomoże odczytać twoją lokalizację oraz możesz skorzystać z aplikacji telefonu, która wskazuje twoją lokalizację rodzinie;
 • samochód zaparkuj na parkingu leśnym;
 • zanim oddalisz się od samochodu, sprawdź dokładanie czy zamknąłeś drzwi i okna auta; nie pozostawiaj wartościowych rzeczy na wierzchu;
 • stosuj się do oznakowań i regulaminów, które można znaleźć przy wejściach do lasu;
 • gdy wybierasz się na dłużej do lasu, zabierz ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, wodę oraz coś do jedzenia;
 • nie śmieć; zabierz z lasu, to co ze sobą przyniosłeś;
 • gdy znajdziesz niewybuch, niewypał z czasów wojny bądź inne przedmioty nigdy ich nie dotykaj, tylko niezwłocznie powiadom Policjęprzestrzegaj zakazu wchodzenia na teren poligonu wojskowego oraz na inny teren wojskowy, grozi tam niebezpieczeństwo oraz odpowiedzialność prawna.

QUIZ. Jedzenie na literę O

Pytanie 1 z 16
Oscypek to ser z mleka:
Nożownik zaatakował w szpitalu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!