plakat

i

Autor: ICK

Dowiedz się jakie filmy najchętniej oglądają iławianie

2022-02-17 15:55

Iławskie Centrum Kultury, któremu podlega iławskie kino, przygotowało podsumowanie roku 2021. Wiemy ile biletów sprzedano i jaki film pobił rekord oglądalności. Mimo utrudnień związanych z pandemią iławianie często wybierali się do kina.

- Z dumą podajemy, że odnotowaliśmy wzrost sprzedaży biletów w stosunku do roku 2020 - mówi Lidia Miłosz, dyrektor ICK. - Wiele głośnych tytułów zagraliśmy w terminach ich ogólnopolskich premier, w związku z tym otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne na temat repertuaru. Jako kino świetnie daliśmy sobie radę, mimo że wprowadzane obostrzenia uniemożliwiały nam swobodę funkcjonowania i bardzo utrudniały pracę. Nie było łatwo, kiedy wiele razy musieliśmy zamykać sprzedaże, zwracać klientom bilety, odwoływać rezerwacje, zmieniać ustalenia z dystrybutorami, wprowadzać aktualizacje z innym układem miejsc w sali kinowej, bo zmienił się limit dotyczący widowni; negocjować z dystrybutorami, by zdobyć dobre filmy. Mieliśmy dużo niepewności, co do możliwości zapewnienia wysokiej jakości repertuaru, bo dystrybutorzy sami nie wiedzieli, na jak długo zostaną otwarte kina, i czy opłaca im się wprowadzać nowe tytuły. Rozwiązanie znaleźliśmy w graniu filmów, które wcześniej nie zostały wyświetlone z uwagi na całkowite zamykanie kina. Ten repertuar spodobał się naszym odbiorcom.  

W 2021 roku łączna liczba sprzedanych biletów wyniosła 30 178. Dla porównania w 2020 roku sprzedano 19 961 biletów, a w 2019, kiedy na świecie nie panowała jeszcze pandemia było to aż 82 391. 2021 rok przyniósł sprzedaż mniejszą o 50 000 biletów niż rok 2019,.

W minionym roku największą popularnością cieszyły się następujące tytuły:

  • ,,PSI PATROL FILM'' - 2136 osób
  • ,,SPIDER-MAN. BEZ DROGI DO DOMU'' - 1508 osób
  • ,,DZIEWCZYNY Z DUBAJU'' - 1316 osób.
  • ,,CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES'' - 1268 osób
  • ,,LUCA'' - 1231 osób
Tym samolotem lecą wirusy nad Warszawą. Pierwszy taki transport w Polsce

Parki narodowe w Polsce – ile o nich wiesz? Przekonaj się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Ile parków narodowych jest obecnie w Polsce?