2koła iława

i

Autor: Klub 2Koła Iława

Do lasu, na grilla, a nawet na Hel! Iławscy rowerzyści zapraszają na wycieczki [AUDIO]

2020-06-03 14:19

Łagodzenie obostrzeń pandemii koronawirusa bezpośrednio wpływa na lokalny sport, rekreację oraz plany na wakacje. Iławski klub 2 Koła Iława zdradza nam plany długoterminowe.

Obecnie w grupie może przebywać jednocześnie do 150 osób, jednak w przypadku niemożliwości zachowania odstępu dwóch metrów, trzeba mieś w pogotowiu maseczki.

W lesie i poza miastem rowerzyści mogą warunek dystansu zachować, można odetchnąć świeżym powietrzem, a nawet przekąsić co nie co, bo najbliższa wyprawa rowerzystów z Dwa Koła Iława połączona jest właśnie z grillowaniem. Prowiant należy zabrać we własnym zakresie.

Głównodowodzący grupą przypomina, na początek spotkania robicie dwa okrążenia wokół Jezioraka Małego

- To swoisty test dla nowych członków, jeśli uda im się przejechać dwa koła wokół jeziora, mogą podjąć decyzję czy wracają do domu, czy jadą z nami dalej. Dwa koła dają też czas spóźnialskim. Jeśli ktoś nie wyrobi się na punkt 18:00 może poczekać pod Galerią Jeziorak aż skończymy okrążenia i pojechać w trasę. Zazwyczaj kręcimy około 30 kilometrów wokół Iławy, ostatnio byliśmy na wieży widokowej w Karasiu, wcześniej w Radomku, na Komionce.

Jak się przygotować, co zabrać?

- Kask nie jest obowiązkowy, ale polecamy by zwiększyć bezpieczeństwo. Obowiązkowo sprawne oświetlenie roweru, bo gdy wracamy już może być ciemno, dzwonek też nie zaszkodzi no i prowiant we własnym zakresie. Teraz w środę (03.06.) jedziemy na grilla, prawdopodobnie do Makowa, więc warto zabrać coś na ruszt. Jeśli chodzi o zabezpieczenie techniczne, mamy ze sobą łatki, pompki i drobne narzędzia na wypadek małych awarii - mówi Darek Ziółkowski, szef 2 Koła Iława.

A jakie plany na wakacje?

- Chcemy zorganizować objazd całego Jezioraka. Kiedyś próbowaliśmy, trzeba poświęcić na to około 5 godzin, z przerwami na odpoczynek i posiłki zajmuje to pół dnia ale warto. Chcemy też wrócić do długodystansowych wycieczek na Hel. Kilka lat temu je uskutecznialiśmy. Wygląda to tak, że startujemy z rowerami z Iławy pociągiem nad morze, tam jeździmy i wypoczywamy, czasem korzystamy z promów, a wracamy na własnych kółkach z Helu do Iławy.

Jeśli chcecie dołączyć do rowerzystów, nie musicie płacić członkostwa bo to grupa nieformalna. Wystarczy przybyć w miejsce zbiórki i jechać razem z nimi. Szczegółów wypatrujcie na fanpage'u.
Posłuchajcie całej rozmowy Dawida Jakubowskiego z iławskiej Eski z Darkiem Ziółkowskim:

Posłuchaj rozmowy o planach na kolejne wyprawy rowerzystów z Dwa Koła Iława
2koła iława plakat

i

Autor: Klub 2Koła

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Rosyjska rodzina nielegalnie przekroczyła granicę