acitive

i

Autor: UM Iława

Do Iławy nadciągają Armagedon, Ninja i kajaki

2021-04-16 22:30

Jeśli pandemia odpuści w Iławie odbędą się trzy nowe imprezy rekreacyjno-sportowe. Znamy już szczegóły tych atrakcji.

Nasi mieszkańcy są coraz bardziej aktywni, stąd pomysł na wprowadzenie nowości do oferty centrum sportu. Będą one widowiskowe, dlatego jestem pewien, że dostarczą nam wielu pozytywnych emocji- zapewnia burmistrz Dawid Kopaczewski.

5-6 czerwca 2021 - Zawody Ninja To widowiskowa rywalizacja na 100 - metrowym torze składającym się z przeszkód technicznych. Wszystko odbywa się na torze Ninja utworzonym przez Adriana Piórkowskiego, organizatora zawodów Ninja Series. Tor ten został hitem Mistrzostw Europy w Gdyni w 2019 roku, od tego czasu dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna w Polsce. W zawodach w Iławie będą mogli wziąć udział również najmłodsi (kategoria Little Ninja tj. 6-9 lat i Young Ninja 10-13 lat) oraz amatorzy. Tory będą dostosowane do wieku i poziomu trudności. - Zawody typu ninja to jedne z najbardziej widowiskowych rywalizacji, jakie miałem możliwość oglądać i brać w nich udział. Adrenalina i emocje towarzyszące zawodnikom udzielają się kibicom, co tworzy niesamowity klimat trwający do samego końca – mówi iławianin Piotr Jankowski, doświadczony, certyfikowany sędzia, zawodów Ninja w Polsce. Zawodnicy pokonują większą część toru nie dotykając ziemi. Ninja to sportowcy wywodzący się z takich sportów jak biegi z przeszkodami, Street workaut, wspinaczka czy akrobatyka.

3 lipca 2021 - Spływ kajakowy Początek lipca w sportowym kalendarzu to też spływ kajakowy rzeką Drwęcą na trasie Franciszkowo-Rodzone. Kajakowe szaleństwo dla całych rodzin ma potrwać ok. 5 godzin, a zapisy ruszą już w maju. -Pomysł zorganizowania spływu pojawił się całkiem spontanicznie. Na naszym terenie powszechne są imprezy żeglarskie, a taki rodzaj rekreacji wodnej, tj. z kajakami w roli głównej, został trochę zapomniany. Mamy przecież w Iławie możliwości, więc dlaczego z nich nie skorzystać? Jeśli impreza się przyjmie, spływ będzie naszą nową, lokalną tradycją. Chciałbym zaznaczyć, że to impreza o charakterze rekreacyjnym, całkowicie amatorskim, dla całych rodzin - mówi Łukasz Gurowski z ICSTiR. Na mecie spływu zaplanowanejest ognisko z kiełbaskami. Kajaki i powrót do Iławy zapewnia organizator, czyli ICSTiR. Nie przegapcie zapisów, bo kto pierwszy ten lepszy!

10 lipca 2021 - Armagedon Active To bieg z przeszkodami (OCR - Obstacle Course Race), który w tegorocznej Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych ORŁY OCR zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszy bieg z przeszkodami. - Biegi z przeszkodami to jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie. Na starcie mierzymy się nie tylko z własnymi słabościami czy lękami. Potrafimy wyjść daleko poza własną strefę komfortu. Za każdym razem adrenalina i emocje sięgają zenitu. To przedstawia piękno tej dyscypliny. Każdy może poczuć się jak superbohater! Cieszę się, że tak wielkie wydarzenie zagości w naszym mieście. Mam nadzieję że zawodnicy z którymi rywalizuję w całej Polsce dostrzegą piękno naszej okolicy i dzięki temu pojawią będą chcieli tu wracać – mówi iławianin Mateusz Krawiecki- medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski, od 2014 roku jeden z najlepszych zawodników w Polsce. W Iławie zawodnicy rywalizować będą na kilku trasach w różnych wariantach tras: 10km- trasa z ok. 50 przeszkodami, 5km trasa z ok 30 przeszkodami, 1km trasa z przeszkodami dla dzieci, 1km trasa dla dzieci z przeszkodami o podwyższonym stopniu trudności , 1km trasa biegu rodzinnego, rodziców z dziećmi oraz trasa najłatwiejsza 5km z możliwością niepokonywania przeszkód - typowo dla zabawy i bez konsekwencji za niepokonanie przeszkody.

Rafał Brzozowski o występie na Eurowizji, piosence Ride i wsparciu innych artystów

QUIZ. Do tych legendarnych programów zasiadała cała Polska. Wstyd nie zdobyć przynajmniej 5 punktów!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. W której stacji telewizyjnej emitowany był program "Idź na całość"?