plakat

i

Autor: UM Iława

Do Iławy dociera program Warmińsko-Mazurska Karta Seniora

2022-05-13 15:12

To jedno z działań oparte jest na aktywizacji seniorów w różnych obszarach ich życia. Osoby w wieku 60+ to obecnie blisko 9 tys mieszkańców Iławy.

- Mamy wielu seniorów, którzy chcieliby aktywnie spędzić jesień swojego życia,ale skromne emerytury stoją im na przeszkodzie - informuje Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych Monika Kowalska-Kastrau. - Karta Seniora uprawnia do korzystania systemu korzystnych zniżek w jednostkach kulturalnych takich jak kina, teatry, muzea, filharmonie, a także w parkach krajobrazowych, ośrodkach rekreacyjnych, klubach sportowych, hotelach i restauracjach.

Co ważne, z Kartą Seniora można zrobić tańsze badania diagnostyczne, a także zakupy.  

- Problemy i potrzeby seniorów są nam bliskie, a Karta Seniora ma ułatwiać dostęp do szeregu usług i produktów, skierowanych właśnie do tej grupy wiekowej – mówi Burmistrz Miasta Dawid Kopaczewski - Zachęcam wszystkich lokalnych przedsiębiorców do partnerstwa w Programie Karta Seniora. To ważne, by iławscy seniorzy mieli bogaty wachlarz możliwości skorzystania z karty na miejscu, w naszym mieście – dodaje.

Jak uzyskać Kartę Seniora?

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Iławy mający 60 lat i więcej. W tym celu należy złożyć wniosek do Urzędu Miasta Iławy w pok. 110 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00. Regulamin programu oraz aktualizowana na bieżąco lista partnerów dostępna jest na stronie Biura Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie 

Przystąpienie do programu Karta Seniora to dla przedsiębiorstw gwarancja promocji w środowiskach senioralnych. Punkty takie otrzymają certyfikat partnera i dla rozpoznania programową naklejkę.

Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu 89/649-01-89

Nowe sokoły wędrowne w Dolinie Baryczy oficjalnie zaobrączkowane!

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.