czujka

i

Autor: Starostwo Iławskie

Bezpieczeństwo

Czujka w domu może uratować Twoje życie. Rusza w powiecie iławskim ważna akcja

2023-11-20 14:33

Sezon grzewczy trwa już w najlepsze dlatego w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego, rusza II edycja konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”. Rozpoczyna się w poniedziałek 20 listopada a kończy w piątek 30 listopada. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

W ramach konkursu zostaną rozlosowane nagrody – 35 szt. czujek wykrywających zanieczyszczenie powietrza tlenkiem węgla. Koordynatorami konkursu są Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Bogdan Grzymowicz. Konkurs potrwa do końca listopada i skierowany jest do osób pełnoletnich zameldowanych na terenie powiatu iławskiego.

Przypominamy, że czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed  tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed  niebezpieczeństwem.

Co trzeba zrobić, by wygrać czujkę tlenku węgla? Wystarczy zapoznać się z materiałem informacyjnym na temat tlenku węgla, prawidłowo odpowiedzieć na pytania ankiety konkursowej, tym razem w formie online, dostępnej pod adresem: https://tiny.pl/cnbmz

Losowanie nagród odbędzie się  1 grudnia  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie. O wygranej uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Na początku grudnia, podczas spotkania podsumowującego zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.

Raport Walczak - SZOK! Amerykanie chcą powrotu Trumpa

Trudne słowa na literkę „z”. Tylko najlepsi erudyci znają ich znaczenie!

Pytanie 1 z 10
„Zanokcica” to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE