podatki formularz liczenie

i

Autor: Steve Buissinne - Pixabay Czas zeznań podatkowcych. Kto musi się umawiać na wizytę w iławskiej skarbówce?

Czas zeznań podatkowych. Kto musi się umawiać na wizytę w iławskiej skarbówce? [AUDIO]

2021-02-11 12:32

15 lutego rusza coroczna machina podatkowa związana z zeznaniami i rozliczaniem się z urzędem skarbowym. Od jakiegoś czasu wizyty w skarbówce są możliwe tylko po rejestracji, czy w tym celu również? Kierownik iławskiego US wyjaśnia.

15 lutego na stronach ministerstwa będą już dostępne zeznania podatkowe, podliczone automatycznie na podstawie m.in. zeznań od pracodawców. Jednak jeśli mamy działalność gospodarczą, ulgi, świadczenia i w minionym roku korzystaliśmy z innych świadczeń czy transakcji opodatkowanych, rozliczenie z fiskusem może wymagać korekt i konsultacji.

W czasie pandemii nie dostaniemy się tak łatwo do okienka skarbówki, od stycznia 2021 obowiązują zapisy na wizytę w urzędzie.

Kto musi się rejestrować, a kto nie?

Wątpliwości rozwiewa kierownik iławskiej skarbówki Joanna Wendruch:

- Nie jest konieczne rezerwowanie wizyty w urzędzie skarbowym, jeśli podatnik chce złożyć zeznanie poprzez wrzucenie go do urny lub jeśli chce je złożyć w punkcie podawczym i otrzymać jedynie pieczątkę potwierdzającą przyjęcie. Obowiązek rezerwacji wizyty dotyczy natomiast wszystkich tych, którzy mają jakiekolwiek pytania. Jeśli nie wiadomo jak wypełnić zeznanie i potrzebna jest pomoc naszego pracownika, na takie spotkanie trzeba się zarejestrować poprzez stronę.

Jakie są daty graniczne zeznań?

PIT-y w ramach usługi Twój e-PIT będą dostępne od 15 lutego 2021, ryczałt podatkowy - tu trzeba złożyć zeznanie do końca lutego. Pozostałe osoby rozliczane w ramach umów o pracę, zlecenie, emerytur - muszą się rozliczyć do 30 kwietnia 2021.

Więcej o rozliczeniach w iławskiej skarbówce posłuchajcie w podcaście:

Posłuchaj Więcej: Kto musi się rejestrować na wizytę w iławskiej skarbówce, jakie są daty graniczne zeznań 2021? Joanna Wendruch, kierownik US Iława

Więcej informacji możecie również szukać na stronie internetowej iławskiej skarbówki.

Jeśli chcecie skorzystać z szybkich rozliczeń w ramach Twój e-PIT. Wystarczy wejść TUTAJ i zalogować się jedną z opcji, przez:

  • login.gov.pl (profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną)
  • danymi podatkowymi (PESEL lub NIP i kwota przychodów)

Pozostaje życzyć wam szybkich i wysokich zwrotów!

Sonda
Czy najsłabiej zarabiający powinni być zwolnieni z płacenia podatków?
Polacy o nowych podatkach