Historia jednej ulicy Smolki i Andersa

i

Autor: materiały organizatora „Historia jednej ulicy” wraca na Smolki i Andersa

Cykl Historia Jednej Ulicy wraca na ulice Smolki i Andersa w Iławie

2022-10-27 8:55

W niedzielę 30 października odbędzie się kolejny edukacyjny spacer po Iławie. Michał Młotek i Dariusz Paczkowski zabiorą tym razem iławian na wyprawę po ulicach Andersa i Smolki.

„Historia jednej ulicy” już raz zawitała na ulice Andersa i Smolki. Spacer po ulicy Andersa odbył się 18 czerwca 2017 roku, z kolei ulica Smolki była bohaterką cyklu wypraw 14 kwietnia 2019 roku. Oba spotkania cieszyły się wtedy dużym zainteresowaniem iławian.

Teraz, po ponad trzech latach od ostatniego spaceru, odbędzie się jedna wyprawa po obu ulicach – informuje Dariusz Paczkowski. – Przygotowaliśmy interesujący plan na niedzielne spotkanie. Myślę, że to, o czym powiemy i to, co pokażemy, zaskoczy wielu uczestników spaceru. Mam nadzieję, że tym razem dopisze nam pogoda – dodaje.

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, uczestnicy spaceru odwiedzą między innymi teren szpitala, pobliskiej szkoły, ale też osiedle XXX-lecia.

Z jednej strony przeniesiemy się do czasów przedwojennych, by pokazać jak i dlaczego rozwijał się wtedy ten fragment miasta, z drugiej pokażemy, jaką rolę odegrała ta część Iławy w okresie powojennym – zapowiada Michał Młotek. – Każdą naszą opowieść uzupełnią zdjęcia, których w naszych zbiorach jest coraz więcej. Na niedzielne spotkanie zapraszamy iławian z każdej części miasta, nie tylko z ulic Smolki i Andersa – dodaje.

Spacer po ulicach Andersa i Smolki rozpocznie się o godzinie 15:00. Miejscem zbiórki uczestników wyprawy jest parking Starostwa Powiatowego w Iławie.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum i w grupie skupiającej miłośników miasta.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Historia jednej ulicy Smolki i Andersa

i

Autor: materiały organizatora

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o klasykę horroru. Nie bój się, że zrobisz błąd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jak miała na imię budząca grozę laleczka?
Zamiast cudu jest grzyb? Rzecznik archidiecezji warszawskiej wyjaśnia tajemnicę cudu w Konstancinie-Jeziornie

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!