Chodził po ulicy, bił i okradał mieszkańców

i

Autor: KPP Iława

Chodził po ulicy, bił i okradał mieszkańców

2021-09-16 12:42

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy rozboju oraz pobić. 43 – latek podejrzany jest o uszkodzenie ciała dwóch mężczyzn oraz napad na trzeciego.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pobiciu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie już pierwej pomocy pokrzywdzonemu udzielał zespół karetki pogotowia. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy został uderzony przez znanego mu mężczyznę rurką w twarz oraz brzuch.

Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Jak się okazało sprawca połamał mu zęby. Policjanci ustalili, że czynu tego dokonał znany im z wcześniejszych interwencji 43 – latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Okazało się, że jednak to nie pierwsze takie zdarzenie spowodowane przez mieszkańca powiatu iławskiego. Mężczyzna kilka dni wcześniej również bijąc rurką po głowie oraz całym ciele a także kopiąc po brzuchu i nogach doprowadził do stanu bezbronności innego mieszkańca Iławy, po czym zabrał mu pieniądze oraz kilka wartościowych przedmiotów.

Jak ustalili policjanci kolejnego mężczyznę pobił pięściami powodując u niego złamanie kości nosowych. A wszystkiego tego dokonał publicznie bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku publicznego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 43 – latkowi. Natomiast sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za sam rozbój w warunkach tzw. "recydywy" przewiduje karę do 18 lat pozbawienia wolności.

Kaszel - rodzaje, przyczyny, leczenie

QUIZ. Straszono nią małe dzieci. Pamiętasz Wołgę?

Pytanie 1 z 12
Jaki kolor miała Wołga, którą straszono małe dzieci?