policja

i

Autor: Pixabay Chciał obrabiać drewno pod wpływem. Pracodawca wezwał policję

Chciał obrabiać drewno pod wpływem. Pracodawca wezwał policję

2021-09-07 7:38

Policjanci interweniowali w jednym z zakładów stolarskich na terenie Iławy. Okazało się, że pracownik firmy przyszedł do pracy będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Oprócz konsekwencji prawnych, pracodawca może wobec mężczyzny podjąć kroki dyscyplinarne.

Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił właściciel jednej ze stolarni znajdujących się na terenie Iławy. Mężczyzna poinformował o nietrzeźwym pracowniku.  Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce. Ustalili, że w 62-latek pracował będąc pod wpływem alkoholu.  Potwierdziło to także badanie alkomatem, mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za podjęcie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu może mu grozić kara aresztu albo grzywny. Oprócz konsekwencji prawnych, pracodawca może wobec mężczyzny podjąć kroki dyscyplinarne.

Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?
Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl