autodrom Ostróda

i

Autor: UM Ostróda

CBA umorzyło postępowanie wobec byłego burmistrza Ostródy

2020-06-26 12:28

Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczyło rzekomych nieprawidłowości przy zakupie dawnego autodromu i sprzedaży działek miejskich. Czesław Najmowicz okazał się jednak niewinny.

Doniesienie na swojego poprzednika złożył obecny burmistrz Zbigniew Michalak. Zrobił to po audycie dokonanym przez zewnętrzną firmę. Zastrzeżenia budził zakup trzech działek na autodromie od Agencji Mienia Wojskowego, które m.in. miały zostać przeznaczone na cmentarz. Leżą jednak na terenie zalewowym, więc takowy nie miał racji tam powstać. Na dodatek działki te były zadłużone. Ich zakup miał narazić budżet miasta na szkody wysokości ponad 100 tysięcy złotych. Zastrzeżenia audytorów budziła też sprzedaż działki położonej przy Placu Tysiąclecia, która miała zostać sprzedana zbyt tanio.

Były burmistrz Czesław Najmowicz bronił się, że na części działek cmentarz może powstać, a przetarg na działkę przy Tysiąclecia był przeprowadzony zgodnie z przepisami. CBA i Regionalna Izba Obrachunkowa potwierdziły jego linię obrony. Śledztwo właśnie umorzono.

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Moto Fest w Poznaniu już wkrótce