plakat

i

Autor: UM Iława

Burmistrz Ilawy wyciąga Bratnią Dłoń. Rusza wyjątkowy konkurs

2022-11-08 13:15

Są wśród nas osoby, których wielkie serce i piękne czyny pozostają często w ukryciu. Bezinteresownie pomagają oni tym, którzy najbardziej tego potrzebują i zapalają światło tam, gdzie zagościła ciemność. Z myślą o takich osobach w Iławie władze Ilawy ogłaszają wyjątkowy konkurs „Bratnia Dłoń”.

Konkurs Bratnia Dłoń skierowany jest do osób, które na co dzień  angażują się  w pomoc osobom z niepełnosprawnościami - mówi burmistrz Ilawy Dawid Kopczewski. -  Ich bezinteresowna pomoc to w dzisiejszych czasach prawdziwy skarb.  Poświęcają one czas i energię drugiemu człowiekowi, a dzięki temu przyczyniają się do zwiększania aktywności i poprawy komfortu życia osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich

Burmistrz zaprasza do składania wniosków o przyznanie nagrody  "Bratnia Dłoń" oraz Złotej Statuetki Bratnia Dłoń za całokształt  działań na rzecz drugiego człowieka. Znacie taką osobę ze swojego otoczenia? To najlepszy moment, aby docenić jej starania. Zgłoś kandydata do Konkursu Bratnia Dłoń!

Zgłoszone propozycje wraz z uzasadnieniem zostaną wnikliwie przeanalizowane i na ich podstawie utworzone zostanie  grono tegorocznych laureatów. Jeśli chcesz zgłosić do konkursu organizację, instytucję lub konkretnych wolontariuszy wspierających osoby z niepełnosprawnościami należy wypełnić formularz, który znajdziecie na stronie Urzędu Miasta. Termin składania wniosków: do 18.11.2022 r. Nagrody będą wręczane w Kinoteatrze ,,Pasja” w Iławie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami  w dniu 5 grudnia 2022 r.

Gorzów ma swojego Neptuna. Zamiast trójzębu... hulajnoga

QUIZ. To oni błyszczeli w Sopocie i Opolu! Rozpoznasz gwiazdy lat 70. i 80. po tekstach ich piosenek?

Pytanie 1 z 15
"To była Izolda smutniejsza od łez, niebieska jak ziemi tło" - tak zaczyna się utwór śpiewany przez: