W Wikielcu zagrali dla Kacpra. Zebrali prawie 5 tysięcy!

i

Autor: UG Iława

W Wikielcu zagrali dla Kacpra. Zebrali prawie 5 tysięcy! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-11-08 11:29

W minioną sobotę, 5 listopada br. odbyła się piłkarska akcja charytatywna pn. „Gramy i pomagamy” na rzecz Kacpra Waszelewskiego, 12-letniego mieszkańca tej miejscowości. Całkowity dochód z akcji przeznaczony będzie na rehabilitację Kacpra, który z powodu wrodzonej wady kręgosłupa porusza się na wózku.

W ramach imprezy odbył się mecz charytatywny, w którym wzięły udział Drużyna Wielkich Serc, z Posłem Michałem Wypijem na czele oraz Drużyna Przyjaciół Wójta Gminy Iława. Mecz zakończył się remisem 3:3, a w rzutach karnych, z wynikiem 3:2, lepsi okazali się zawodnicy Drużyny Wielkich Serc.

Wśród licznych atrakcji wydarzenia były licytacje sportowych gadżetów, koncert muzyczny w wykonaniu muzyków z Gminnego Ośrodka Kultury oraz pyszna grochówka. Po meczu charytatywnym odbył się mecz ligowy. GKS Wikielec podjął drużynę lubawskiego Motoru. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Organizatorami wydarzenia byli: Drużyna Wielkich Serc, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz LZS GKS Wikielec.

Po otwarciu puszek i przeliczeniu zebranych pieniędzy informujemy, że łącznie zebrano prawie 5 tys. złotych. W imieniu wszystkich organizatorów, Kacpra wraz z rodzicami serdecznie dziękujemy darczyńcom.

QUIZ PRL. Kultowe dobranocki w PRL-u. "Pora na dobranoc!"

Pytanie 1 z 10
Piaskowy Dziadek przylatywał do dzieci:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!