policja iława

i

Autor: KPP Iława

Brutalne pobicie – to pierwsze przestępstwo w powiecie iławskim w Nowym Roku

2021-01-05 13:33

Do napaści doszło 1 stycznia o 3 w nocy. Sprawcy użyli pięści i nóg, ale także pałki teleskopowej. Zniszczyli także ofierze samochód.

Iławscy policjanci w Nowy Rok zostali poinformowani o pobiciu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie zastali Zespół Ratowników Medycznych udzielających pierwszej pomocy pokrzywdzonemu. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy Susz został poproszony przez znajomego o transport do domu. Podczas jazdy prowadzonej przez pokrzywdzonego hondzie zajechał drogę vw. Wtedy to pasażer wyciągnął kluczyki ze stacyjki hondy, schował je, a z vw wyszło kilka osób.

- Następnie przy pomocy pałki teleskopowej oraz kopiąc i uderzając rękoma pobili pokrzywdzonego i zniszczyli mu samochód, po czym oddalili się w nieznanym kierunku - mówi Joanna Kwiatkowska, rzecznik policji w Iławie. - Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie dalszych czynności ustalili, że  sprawcami pobicia i zniszczenia mienia są czterej mieszkańcy gminy Susz. Funkcjonariusze zatrzymali 21–latka i jego starszych znajomych, po czym osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyznom.

Natomiast prokurator zastosował wobec całej czwórki dozór policyjny, zakazał im kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania się do niego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najpopularniejsze polskie książki. Czy wiecie, kto je napisał?

Pytanie 1 z 15
Kto napisał książki "Nigdy w życiu" i "Ja wam pokażę", które doczekały się ekranizacji?
Zabił sąsiada bo zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami