Strażacy będą częściej kontrolować budynki. Zmiany kadrowe w iławskiej komendzie

2021-01-05 11:55

Zastępca komendanta powiatowego PSP w Iławie wręczył akt mianowania na stanowisko młodszego inspektora w sekcji kontrolno - rozpoznawczej Piotrowi Próchniewskiemu. Specjalna sekcja będzie kontrolowała właściwe użytkowanie budynków!

W dniu 4 stycznia zastępca komendanta powiatowego PSP w Iławie brygadier Krzysztof Tomanek wręczył akt mianowania na stanowisko młodszego inspektora w sekcji kontrolno - rozpoznawczej młodszemu aspirantowi Piotrowi Próchniewskiemu.

Zmiana związana jest ze zwiększeniem od dnia 1 stycznia obsady osobowej sekcji oraz ciągłym poszerzaniem zakresu zadań jakie realizowane są przez Państwową Straż Pożarną w zakresie działalności kontrolno-rozpoznawczej.

Jak tłumaczy rzecznik iławskich strażaków Krzysztof Rutkowski - Główne cele jakie będą realizować funkcjonariuszy tej sekcji to kontrole prewencyjne związane z bezpiecznym oraz zgodnym z prawem użytkowaniem istniejących budynków i instalacji oraz czynności związane oddaniem do użytku nowo budowanych obiektów pod kątem zgodności z przepisami przeciwpożarowym.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Banalny test z matematyki. 8/15 to plan minimum!

Pytanie 1 z 15
Twierdzenie Pitagorasa dotyczy trójkątów...
Najlepsze teksty Marka "Krzykacza" ze Złomowisko.pl