Brawura kierowców powiatu iławskiego i śmiertelne potrącenie

2022-01-17 14:04

Każdego dnia policjanci na terenie powiatu iławskiego pracując na miejscu zdarzeń drogowych czy też zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących. Prędkość, alkohol, narkotyki a przede wszystkim niestosowanie się do podstawowych zasad ruchu drogowego to główne przyczyny wypadków drogowych.

Dziś rano (17.01) kilka minut po godzinie 7:00 na drodze wojewódzkiej Iława – Rodzone 52 – latek wszedł na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego forda, który potrącił mężczyznę. Mieszkaniec gminy Lubawa został przetransportowany do szpitala, gdzie z powodu poniesionych obrażeń zmarł. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał na sobie elementów odblaskowych.

Kierowcy folgowali sobie już od piątku

W piątek w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. W trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 61 – latek kierował samochodem pomimo aktywnego sądowego zakazu.

W gminie Susz policjanci zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał na to, że może on być pod działaniem alkoholu. Jednoślad nie miał również włączonego oświetlenia a było już po godzinie 21:00. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 53 – latka. Przypuszczenia mundurowych okazało się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Iławie. W trakcie czynności okazało się, że 42 – latek nie posiada uprawnień do kierowania audi. Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

W sobotę rano w gminie Lubawa 25 – latek kierujący mazdą na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w drzewo. Kierowca z pasażerem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W gminie Lubawa policjanci legitymowali kierującego vw. Okazało się, że 34 – latek kierował samochodem pomimo braku do tego uprawnień.

Kolejny kierujący nie miał sprawnego oświetlenia z tyłu, dlatego został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze 26 – latek nie posiadał prawa jazdy bo zostało mu ono już wcześniej zatrzymane. Okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia przez Starostę Iławskiego.

Natomiast 36 – latek kierujący mercedesem nie zastosował się do znaku STOP. Policjanci ustalili, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od mercedesa a mężczyznę ukarali mandatem karnym.

W niedzielę w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mazdą, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna w pojeździe przewoził amfetaminą a stan jego wskazywał, że znajduje się pod działaniem narkotyków. Dlatego od 27 – latek została pobrana krew do badania i funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie. Kierowca mazdy został osadzony w policyjnej celi.

W Suszu mundurowi zatrzymali kierującego fordem, który miał niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało to nie było jedyne przewinienie 46 – latka. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania samochodem.Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Okazało się, że 61 – latek również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Kolejny raz, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę, życzliwość i empatię na drodze.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Wypadek na Wańkowicza w Olsztynie. Rozpędzone auto wjechało w drzewo

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]