Bornice: Nowe ustalenia w sprawie zwłok przy drodze

i

Autor: WR/pixabay Bornice: Nowe ustalenia w sprawie zwłok przy drodze

Bornice: Nowe ustalenia w sprawie zwłok przy drodze

2022-01-10 13:51

To nie było potrącenie, nowe fakty w sprawie ciała mężczyzny znalezionego w minionym tygodniu w Bornicach (gmina Susz, powiat iławski). Znamy datę planowanej sekcji. Postawiono zarzuty zatrzymanemu mężczyźnie.

Postawiono już zarzuty mężczyźnie, 21-latkowi który będąc na miejscu, nie udzielił pomocy 38-latkowi.

Jak informowaliśmy, 6 stycznia w przydrożnym drowie w Bornicach w gminie Susz znaleziono zwłoki 38-letniego mężczyzny. Wstępnie ustalono, że nie doszło do potrącenia i przyczyna śmierci mężczyzny jest inna.

- Okazało się, że mężczyzna uczestniczył w spotkaniu podczas którego spożywano alkohol - mówi Radiu Eska Jan Wierzbicki, prokurator rejonowy z Iławy. Podczas powrotu ze spotkania, ciało zostało pozostawione przy drodze. Na obecnym etapie postawiono jednej osobie zarzut z artykułu 162, paragraf 1 kodeksu karnego (czyli nieudzielenie pomocy temu, kto takiej pomoc wymagał). Dalsze losy sprawy, jak i losy mężczyzny, któremu postawiono zarzut, będą uzależnione od tego, co wykaże sekcja zwłok zaplanowana na 11 stycznia. Pierwsze, wstępne wyniki będą znane tego samego dnia, natomiast szczegółowa opinia do sekcji, to nawet okres trzech miesięcy.

Za nieudzielenie pomocy grozi 21-latkowi do 3 lat pozbawienia wolności, o ile zarzuty po sekcji nie zostaną zmienione.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?
Latająca przyczepa za audi. Wszystko nagrała kamera radiowozu