Będzie Polski Ład w Gminie Iława za 11,5 mln złotych

2021-11-02 8:30

Po raz kolejny Gminy Iława udowadnia, że jest niekwestionowanym liderem w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację gminnych inwestycji. Z programu Polski Ład, w ramach bezzwrotnej dotacji, gmina otrzyma 11,55 mln złotych!

Podczas, gdy Iławie przyznano jedynie 5 mln złotych na budowę żłobka przy ul. 1 Maja, Gminie Iława przyznano rekordową pomoc w ramach Polskiego Ładu, aż 11,55 mln zł.

25 października na konferencji w Nidzicy szef rządu Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dla gminy Iława ten dzień był szczególnie udany.

Gmina otrzyma 11,55 mln złotych, co stawia ją na I miejscu w całym powiecie iławskim. Na konferencji obecny był również Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który pogratulował Wójtowi Gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu sukcesu.

Rządowy Fundusz Polski Ład jest adresowany do krajowych samorządów, a jego celem jest wyjście z kryzysu spowodowanego pandemią poprzez pobudzenie gospodarki.

Za pozyskane środki gmina zrealizuje dwie inwestycje.

  • Pierwsza dotyczy poprawy gospodarki wodno-ściekowej poprzez przebudowę Stacji Uzdatniania Wody w Woli Kamieńskiej wraz z budową nowego ujęcia wody. Na ten cel zostanie przeznaczone 4,75 mln zł, a wkład własny gminy wyniesie 5%.
  • Drugie zadanie obejmuje budowę sali gimnastycznej oraz boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Lasecznie. Wartość zadania to 6,8 mln zł przy wkładzie własnym gminy 15%.
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl