AZS Olsztyn z trzecim zwycięstwem! W Iławie zagra wychowanek Zrywu

2021-11-02 14:39

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała na wyjeździe GKS Katowice 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn. Tymczasem podczas meczu w Iławie, niektórzy będą mieli trudny wybór komu kibicować...

Zwycięskiego składu się nie zmienia – w myśl takiej zasady, akademicy z Kortowa przystąpili do wyjazdowego starcia z GKS Katowice. Od pierwszej piłki na boisku obserwowaliśmy: Jana Firleja na rozegraniu, Taylora Averilla i Mateusza Porębę na środku, TJ DeFalco z Robbertem Andringą na przyjęciu, Karola Butryna na ataku i Jędrzeja Gruszczyńskiego na libero. Warto również nadmienić, że z powodów zdrowotnych, siatkarze GKS przystąpili do niedzielnego starcia w ósemkę.

- To było dla nas dziwne spotkanie. Wiedzieliśmy, że w zespole z Katowic zabraknie niektórych zawodników. Dla nas najważniejsze było skupienie po naszej stronie oraz radość z gry. To się udało i cieszę się, że wygraliśmy - powiedział po spotkaniu Marco Bonitta

W każdym z trzech setów górą byli akademicy z Kortowa, którzy przeważali na boisku od pierwszej do ostatniej akcji. Miało to również swoje odzwierciedlenie w pomeczowych statystykach. Olsztynianie lepiej atakowali (61% do 35% skuteczności), grali w bloku (9:3) oraz na zagrywce (8:3). Katowiczanie natomiast dysponowali dokładniejszym przyjęciem (56% do 49%). Najskuteczniejszym siatkarzem Indykpolu AZS był Karol Butryn (16 pkt. – 91% skuteczności), a u gospodarzy – Damian Domagała (10 pkt.)

Kolejne spotkanie to kolejny wyjazd

Tym razem do Lublina, gdzie w piątek (5 listopada) Indykpol AZS podejmie beniaminka PlusLigi – LUK Politechnikę Lublin. Początek spotkania o godz. 20:30.

Podczas meczu w Iławie, w drużynie gości zagra iławianin

Tymczasem kolejne spotkanie "u siebie" AZS-u coraz bliżej, kibice z Iławy będą mieli rozdarte serce, czy kibicować gospodarzom, czy grającemu w drużynie przeciwnej pochodzącemu z Iławy zawodnikowi?

Mecz w Iławie w poniedziałek, 15 listopada o godzinie 17:30. Przeciwnikiem Indykpolu AZS Olsztyn będzie Cuprum Lubin.

W drużynie Cuprym w tym sezonie gra Przemysław Stępień. 27-letni rozgrywający o wzroście 185 centymetrów występuje w PlusLidze od dziewięciu sezonów. Ostatni spędził w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn. Wcześniej występował m.in. w takich klubach jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy LOTOS Trefl Gdańsk. Ma na swoim koncie złoty (2019) i srebrny (2015) medal mistrzostw Polski. Do tego dwukrotnie wywalczył Puchar Polski i również dwukrotnie Superpuchar.

Przemek swoją przygodę z siatkówką zaczynał w juniorskim klubie Zryw Volley Iława.

Sonda
Czy polscy siatkarze sięgną po medal Igrzysk Olimpijskich?
Friz z Ekipy miał stłuczkę! Karol Wiśniewski wszystko nagrał

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl