auto wiezienie

i

Autor: ZK Iława

Auto z więzienia w Iławie trafiło do strażaków z OSP

2021-04-13 18:09

Zakład Karny w Iławie przekazał pojazd ciężarowy Służby Więziennej w ręce Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Pasłęk. Pojazd służyć będzie celom statutowym strażaków. Pomocy drugiemu człowiekowi, ratowaniu życia i zdrowia.

Przekazane auto to samochód ciężarowy do 3,5 t, marki Peugeot Boxer, rok produkcji 2008 - mówi kpt. Amadeusz SochaRzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Iławie. - Jest w pełni sprawne techniczne i ma stosunkowo niewielki przebieg (162 102 km). Służyło przede wszystkim do celów logistycznych. Funkcjonowanie tak dużej jednostki penitencjarnej, jaką jest Zakład Karny Iławie, wymagało częstych wyjazdów z różnym ładunkiem.

Władze Gminy Pasłęk zwróciły się z wnioskiem do władz Zakładu Karnego o nieodpłatne przekazanie samochodu. Wniosek uzyskał akceptację Okręgowego Inspektoratu SW w Olsztynie. Oficjalne wręczenie kluczyków do pojazdu odbyło się w obecności dr. Wiesława Śniecikowskiego Burmistrza Pasłęka, Mirosława Czyszejuka Komendanta Gminnego OSP w Pasłęku oraz Macieja Lewczuka Prezesa OSP w Stegnach.

Teraz już w innych barwach, lecz w bliskich nam ideom, rozpocznie nowe życie - podsumowuje Socha. - Szczególnie w czasie pandemii staramy się wspierać podmioty, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie ludzi.

Rodzice dali dwunastolatkowi motor, przejechał ośmiolatkę

QUIZ. Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej? NOWY test tylko dla ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się syn Meghan Markle i księcia Harry'ego?