Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku pod Iławą, w którym zginął taksówkarz

2021-06-28 11:43

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu sprawcy wypadku śmiertelnego, do jakiego doszło na trasie Iława-Wikielec. 62 – latek podejrzany jest o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się pod działaniem alkoholu.

Przypomnijmy, oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 62 - latek kierujący hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym mazdą. W wyniku  poniesionych obrażeń śmierć poniósł taksówkarz kierujący mazdą. Natomiast kierujący hondą po zbadaniu alkomatem, który wskazał 1,3 promila alkoholu w organizmie z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu, sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy nowe przepisy zwiększą bezpieczeństwo na drogach?
Raport z anteny 28.06, godz.10