radni

i

Autor: Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

Alicja w krainie radnych. Iławianka doceniona za pomaganie innym

2022-12-21 14:29

Alicja Karczewska jako ósma osoba w naszym mieście została wyróżniona stypendium Klubu Radnych "Dla Iławy ". Ala jest tegoroczną maturzystką, uczennicą klasy czwartej technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

Od początku nauki w szkole aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim oraz bierze udział w różnych akcjach tego samorządu skierowanych do uczniów placówki, jak również środowiska lokalnego. Ponieważ z zamiłowania jest fotografem, wykonuje zdjęcia z uroczystości i wydarzeń szkolnych, które są wykorzystywane zarówno w materiałach promujących szkołę, jak i w dokumentacji historii szkoły.

Na przestrzeni lat pobytu w „Mechaniku” angażowała się w szereg działań wolontariatu takich jak:

  • - była inicjatorką szycia maseczek dla potrzebujących w czasie pandemii COVID-19 (jako jedna z pierwszych w Iławie, szyła je własnoręcznie, stosowny artykuł pojawił się wtedy na www.infoilawa.pl)
  • - wspieranie zbiórek darów dla uchodźców z Ukrainy
  • - zbiórka żywności dla podopiecznych iławskiego schroniska dla zwierząt
  • - zbiórka żywności w Lidlu w okresie przedświątecznym
  • - udział w akcji "Znicz "

Ponadto uczestniczyła w projekcie z ramienia Iławskiego Młodzieżowego Inkubatora Inicjatyw Społecznych. Jest wieloletnią instruktorka ZHP oraz wolontariuszka Iławskiej Grupy Ratownictwa Medycznego. Pełniła opiekę medyczną podczas szkolnych imprez sportowych oraz meczów ligowych grup młodzieżowych i seniorów piłkarzy klubu UKS Mały Jeziorak Iława. Oprócz fotografowania jej pasją jest gra na gitarze i ukulele.

Radni docenili ją za aktywne działanie jako wolontariusz.

Jak powstaje mistrzowska pizza? Wojciech Madyś | Tak trzeba żyć #21 Eska Rock

QUIZ: Nietypowe potrawy wigilijne

Pytanie 1 z 5
Podstawowym składnikiem korzennej zupy soczewicowej jest: