kontrola trzeźwości

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Akcje policyjne

Akcja Trzeźwy Poranek w Iławie. Kilku pożegnało się z prawkiem

2023-04-18 12:09

Prowadzone akcje i działania mają na celu wpływać na myślenie kierowców. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykują życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewożą, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci nie ustają w wysiłkach, by zapewnić porządek i bezpieczeństwo na drogach powiatu iławskiego.

W poniedziałek (18.04.2023 r.) od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu iławskiego kolejny raz badali stan trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze ustawiali punkty kontrolno-blokadowe. Jak się okazało nadal niektórzy użytkownicy dróg nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii, nie odstraszają ich również wysokie i surowe kary.

Dzięki wykorzystaniu urządzeń alcoblow policjanci szybko i sprawnie przebadali wielu kierowców. W trakcie działań w sumie skontrolowano 211 kierujących. Okazało się, że dwóch z nich był nietrzeźwych.

Pierwszy z mężczyzn kierował audi, kiedy to zatrzymali go do kontroli funkcjonariusze iławskiego ruchu drogowego. W trakcie czynności okazało się, że 58 – latek jeździł samochodem mając prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w gminie Susz. Funkcjonariusze zauważyli kierowcę, który prowadząc vw nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 53 – latka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Jak ustalili policjanci 53 – latek kierował vw nie mając do tego uprawnień ale znajdując się pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w organizmie. Okazało się także, iż samochód nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Zawsze przypomnimy kierowcom że jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są właśnie nietrzeźwi kierujący. Dlatego działania takie jak m.in. :”Trzeźwy poranek” będą przeprowadzane regularnie ponieważ należy uświadomić wszystkim kierującym, że prowadzenie pojazdu poprzedzone wypiciem alkoholu stwarza bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowców, pasażerów oraz innych użytkowników dróg - mówi nadkom. Arkadiusz Majewski z Wydziału Ruchu Drogowego w Iławie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Ceny warzyw i owoców we Włoszech szokują Polaków

QUIZ. Pamiętasz seriale z Kargulem i Pawlakiem? Co wiesz o aktorach, kojarzysz ich słynne powiedzonka? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8
W filmie "Nie ma mocnych" jest scenka z polowania, w którym bierze udział szef PGR oraz ważny działacz. Jakie zwierzę chcieli ustrzelić?