starszy mężczyzna

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

76-latek błąkał się po Iławie. Pomogła mieszkanka i policjanci

2023-07-27 13:58

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pomogli starszemu mężczyźnie. Mieszkaniec miasta miał problemy z pamięcią, nie znał swojego adresu zamieszkania i nie mógł dotrzeć do domu. Policjanci ustalili personalia 76 - latka.

Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która jak się później okazuje, mogłaby skończyć się nieszczęśliwie.

O takiej właśnie sytuację zastali poinformowani w środę (26.07.2023 r.) kilka minut po godz. 18:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Zgłaszająca oświadczyła, że jedną z ulic w mieście idzie starszy mężczyzna nie wie jak się nazywa i gdzie się znajduje.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku gdzie zastali mężczyznę oraz zgłaszającą. Funkcjonariusze na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili personalia 76 -latka, a następnie przekazali go zaniepokojonej żonie.

Właściwa reakcja i okazana pomoc świadka i iławskich policjantów, być może zapobiegła nieszczęśliwym wydarzeniom.

Pamiętajmy, że jeden telefon, może uratować ludzkie życie. Tak jak w przypadku tej interwencji. Właściwa reakcja i okazana pomoc świadka i iławskich policjantów, być może zapobiegła nieszczęśliwym wydarzeniom.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Nie żyje Sinead O'Connor. Piosenkarka miała 56 lat

Prosty quiz z historii. Komplet punktów to pestka!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski odbył się w: