DPS Lubawa

i

Autor: Starostwo Iławskie

600 tysięcy trafi do DPS-u w Lubawie. Pieniądze są na walkę z COVID-19

2020-10-02 13:45

Jak podały władze starostwa iławskiego lubawski Dom Pomocy Społecznej otrzyma dotację w wysokości 615.431,00 zł. Fundusze mają być przeznaczone na łagodzenie skutków pandemii wśród osób znajdujących się w grupie ryzyka. Należą do nich pensjonariusze DPS.

Samorząd Powiatu Iławskiego podpisał już umowę o udzielenie grantu na realizację wsparcia dla Domów Pomocy Społecznej. Projekt nosi nazwę „Pomagajmy Razem” Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

- Na co przeznaczone będą środki? Na wypłatę dodatków do wynagrodzeń personelu DPS, bezpośrednio wykonującego pracę z pensjonariuszami - informują urzędnicy na stronie powiatu. - To także zapewnienie pracownikom możliwości noclegu wraz z wyżywieniem poza miejscem zamieszkania, utworzenie miejsc do przeprowadzenia kwarantanny, zakup środków ochrony indywidualnej i testów na koronawirusa.

W regionie w trzech Domach Pomocy Społecznej są ogniska COVID-19. W Iławie jest chorych 16 osób, w Grodzicznie 44 oraz w Szyldaku, tam chorych jest ponad 50 osób.

Sonda
Wybierasz się w tym roku na wesele?
Prehistoryczna wystawa w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach