51-latek uciekał przed policją, skończył na drzewie

i

Autor: KPP Iława 51-latek uciekał przed policją, skończył na drzewie

51-latek uciekał przed policją, skończył na drzewie

2022-04-15 13:48

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W czwartek (14.04.2022 r.) kilka minut po godz. 20:00 policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację, że na jednej z ulic będzie przebywał poszukiwany 51-latek. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Kierujący oplem zorientował się, że jest obserwowany. Mężczyzna zaczął uciekać.

Policjanci dali znak do zatrzymania się. 51-latek pomimo użytych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i dalej kontynuował jazdę. Po kilku kilometrach mężczyzna nagle skręcił w drogę leśną, jednak nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali go i osadzili w policyjnej celi. Jak się okazało 51-latek nie tylko był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności na 38 dni, ponieważ nie zapłacił grzywny, ale również do wykonania z nim czynności po okradzeniu swojej partnerki.

Policjanci po przedstawieniu zarzutów przetransportowali mężczyznę do więzienia.Kodeks karny za samo nie zatrzymanie się do kontroli drogowej przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Co jest większe? Zaskakująco trudny test, choć tylko dwie możliwości. Komplet punktów jest prawie nieosiągalny

Pytanie 1 z 12
Co jest większe: kartka w rozmiarze A4 czy kartka w rozmiarze A3?
Rodzina z Ukrainy odebrała klucze do mieszkania w Bydgoszczy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl