45-latek okradał plac budowy w Lubawie

i

Autor: KPP Iława 45-latek okradał plac budowy w Lubawie

45-latek wyniósł o wiele więcej niż złom, który miał zabrać z placu budowy

2022-05-12 10:48

Mężczyzna otrzymał pozwolenie na zabranie złomu, ale jakoś tak przypadkiem zniknęły też inne materiały budowlane...

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży płytek z placu budowy. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków.

Policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując trwający remont jednego z budynków na terenie miast pozabierał z placu budowy płytki, zbiorniki na wodę, rynny oraz wiele innych przedmiotów będących w jego zainteresowaniu.

Pokrzywdzony straty oszacował na 10 000 zł. Funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się znany im  45 – latek.

Jedna z osób pracująca w budynku zezwoliła na zabranie złomu oraz pozostałości po remoncie mieszkańcowi Lubawy. Jednak mężczyzna wykorzystując przyzwolenie zabrał nie tylko złom czy resztki materiałów budowlanych, ale również wiele innych przedmiotów w tym gres, pojemniki na wodę oraz rynny.

Mundurowi odzyskali część przedmiotów jednak sprawca nie chciał powiedzieć gdzie znajdują się płytki. Wszystko wyszło na jaw podczas interwencji u kolegi 45 – latka. Okazało się, że mieszkaniec Lubawy skradziony gres schował u swojego znajomego. Policjanci odzyskali płytki, które zostały przekazane pokrzywdzonemu.

Teraz 45 – latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Quiz o markach, których już nie ma

Pytanie 1 z 10
Przedsiębiorstwo lotnicze zaczęło produkować te samochody w 1947 roku. Chodzi o markę
Krystian Ochman przed Eurowizją 2022 - tylko w Radiu SuperNova

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!