policja kogut

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

39-latek z Iławy odpowie za posiadanie dużej ilości amfetaminy

2023-02-06 12:22

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 39-latka. Mężczyzna posiadał znaczną ilość narkotyków, kiedy to zatrzymali go policjanci.

W piątek (3.02.2023 r.) iławscy policjanci wydziału kryminalnego, w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki.

Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 39-latka, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że mieszkaniec powiatu miał sobie prawie 27 gramów białego proszku, który po zbadania narkotestem okazał się amfetaminą.

W związku z powyższym policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 39-latka. I w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli kolejne 777,5 gramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut.

Jak ustalili taka ilość narkotyków pozwoliłaby na odurzenie ponad 1600 osób. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

narkotyki

i

Autor: KPP Iława Zabezpieczone narkotyki
Kraków: grupa sutenerów rozbita. Przewodniczyli jej Polka i Rosjanin

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Największe kujony zdobędą maksymalnie 8/10

Pytanie 1 z 10
W którym województwie żyje najwięcej łosi?