Policja koronawirus

i

Autor: Pixabay

350 przypadków łamania zakazów związanych z pandemią

2020-04-29 14:33

Iławscy policjanci podsumowali okres od momentu wprowadzenia przez rząd obostrzeń związanych z koronawirusem. Niestety interwencji dotyczących ich nie przestrzegania były setki.

Walka z epidemią nadal trwa i toczy się na wielu frontach. Policjanci z powiatu iławskiego sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących ograniczeń w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. Niestety, pomimo licznych apeli i ostrzeżeń, nie wszyscy poważnie traktują wprowadzone zasady. Funkcjonariusze interweniując w takich sprawach przypominają i pouczają o tym, jak powinno wyglądać ich zachowanie w obecnej sytuacji. To jednak nie zawsze przynosi odpowiedni skutek i wobec takich osób policjanci wyciągają surowe konsekwencje. Każdorazowo w przypadkach rażących naruszeń prawa, policjanci przekazują informację o tym fakcie do właściwych stacji sanitarno-epidemiologicznej. To właśnie służby sanitarne dyscyplinują te osoby poprzez nakładanie na nie kar finansowych w drodze decyzji administracyjnych. Tak i dzieje się na terenie naszego powiatu.

Funkcjonariusze od momentu wprowadzenia obostrzeń ujawnili łącznie już 350 przypadków nie stosowania się do rozporządzenia w tym 64 osoby zostały pouczone, 178 osób zostało ukaranych mandatami a na 108 osób sporządzono wnioski do sądu o ukaranie.  W większości interwencje dotyczyły osób, które za nic miały obowiązujące zasady. Policjanci za każdym razem przypominali o aktualnie obowiązujących przepisach.