telefon

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

23–latek z Iławy 6 lat temu ukradł znajomemu komórkę. Teraz za to odpowie

2024-02-14 14:18

W listopadzie 2018 roku wykorzystując chwilową nieuwagę znajomego 23 – latek ukradł mu telefon komórkowy. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie po pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży. Z ustaleń śledczych wynikało, że w listopadzie 2018 r. nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego ukradł jego telefon komórkowy.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży doszło na terenie zakładu pracy a czynu tego dokonał 23 – latek. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie gdyż mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.  23 – latek  został zatrzymany i usłyszał zarzut po czym funkcjonariusze przetransportowali go do więzienia.

Policja przypomina

„Okazja czyni złodzieja” nie pozwalajmy sobie na rozluźnienie jeśli chodzi o kwestię zabezpieczania naszych cennych rzeczy. Pamiętajmy, że w sklepie, na parkingu, w przychodni czy urzędzie zawsze może pojawić się złodziej, który tylko czeka na odpowiednią chwilę, a czasem może być to przypadkowa osoba, którą okazja uczyni sprawcą kradzieży lub przywłaszczenia. Bo ofiarą przestępców stają się często osoby, które zapominają, są roztargnione, czy zbyt ufne a także, które niewłaściwie zabezpieczają cenne przedmioty.

Tak wygląda luksusowa willa Bardowskich z programu „Rolnik szuka żony”

Quiz. Polskie zespoły metalowe lat 90. Test dla fanów ciężkiego grania!

Pytanie 1 z 10
Który zespół zadebiutował w 1996 roku albumem „Sventevith (Storming Near the Baltic)”?