21-latek z Iławy kradł co popadnie. Usłyszał 12 zarzutów

i

Autor: KPP Iława 21-latek z Iławy kradł co popadnie. Usłyszał 12 zarzutów

kroniki policyjne

21-latek z Iławy kradł co popadnie. Usłyszał 12 zarzutów

2024-05-08 13:51

Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat - m.in. z tego artykułu będzie tłumaczył się 21 - latek z Iławy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad zatrzymaniem osoby odpowiedzialnej za wiele kradzieży, a także kradzieży z włamaniem do jednej z wiejskich świetlic w gminie Iława.

W trakcie czynności funkcjonariusze przesłuchiwali świadków oraz zbierali materiał dowodowy. Policjanci wykonywali oględziny na miejscach zdarzeń, jak również dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczali nagrania z kamer monitoringu. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że za znikaniem perfum i kosmetyków ze sklepowych półek, a także kradzież rowerów odpowiada znany funkcjonariuszom 21-latek. Zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu.

W poniedziałek (7.05.2024 r.) policjanci z iławskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Iławy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 12 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem 21-latkowi, do których się przyznał. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Straty pokrzywdzonych to prawie 18 000 zł. 

Na początku kwietnia br. wobec 21- latka prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyzna jednak nie stosował się do nałożonego środka zapobiegawczego i nadal kradł. Dlatego policjanci złożyli wniosek o bardziej dotkliwy środek zapobiegawczy, którym jest tymczasowy areszt.

Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

21-latek z Iławy kradł co popadnie. Usłyszał 12 zarzutów

i

Autor: KPP Iława 21-latek z Iławy kradł co popadnie. Usłyszał 12 zarzutów

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Dopasujesz miasto do konkretnego państwa? Quiz dla geograficznych maniaków

Pytanie 1 z 10
W którym państwie znajduje się Galati?