20. regaty Yellow Cup 2020 w Iławie

i

Autor: WR

20. Yellow Cup za nami. Zobacz i posłuchaj relacji z wyjątkowych regat [AUDIO]

2020-08-04 6:00

Jedne z najbardziej niezwykłych regat żeglarskich w naszym kraju już za nami. W jubileuszowych, 20. zawodach oldbojów, pływających w klasie Optimist, czyli łódkach przewidzianych dla dzieci, wystartowało trzydziestu uczestników.

Ogólnopolskie regaty Oldbojów ,,Yellow Cup” przeszły do historii. Tym razem regaty odbyły się wyjątkowo nie na Małym, a Dużym Jezioraku. Bazą była Ekomarina - miejsce, z którego korzystają wodniacy z MOS Iława. Przy Ekomarinie zawsze jest wiatr, który wspomagał żeglarzy.

Jak zawsze było dużo dobrej zabawy. Najpierw odbyły się zmagania najmłodszych adeptów żeglarstwa, nauka udzielania pierwszej pomocy dla najmłodszych oraz animacje, gry i zabawy z malowaniem twarzy.

Potem punktualnie o 12:00 do gry włączyli się oldboje, którzy pływali na Optymistkach.

Pytaliśmy zawodnika i trenera Krzysztofa Królika jaka jest recepta na zwycięstwo w kategorii oldbojów. Odpowiedział "kiwka, pompka i do przodu”. Nie wiemy co to do końca znaczy, zresztą posłuchajcie sami:

Posłuchaj całej relacji z regat Yellow CUP 2020

Wśród panów wygrał Karol Górski przed Michałem Maśkiewiczem i Krzysztofem Królikiem.

Najstarszym zawodnikiem był Julian Prejs (80 lat), najcięższym, Andrzej Zdrojek – iławianin mieszkający w Warszawie, najlepszą zawodniczką Anna Jabłońska.

Górski, Maśkiewicz i Królik, to wychowankowie MOS Iława i zawodnicy, którzy brali udział w wielu prestiżowych imprezach w Europie i na świecie, m.in. starty na Mistrzostwach Świata czy Europy gdzie zdobywali wiele medali.

Co do wagi zawodników, za królewską klasę uchodzi XXL, w której prawo startu mają tylko i wyłącznie regatowcy ważący powyżej stówki! Do tego w regatach może startować tylko i wyłącznie żeglarz/żeglarka mający co najmniej 30 lat.

Copiątkowy QUIZ "Żagli": sprawdź, co wiesz o najsłynniejszych regatach

Pytanie 1 z 10
W 1997 roku zbudowany w Polsce jacht "MK Cafe" z częściowo polską załogą wziął udział w Admiral's Cup. Kto był sternikiem "MK Cafe" w tych regatach?
Działania WOPR na Jeziorze Lubie