20-latek kradł w galerii. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

i

Autor: KPP Iława 20-latek kradł w galerii. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

20-latek kradł w galerii. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

2022-03-22 14:06

Mężczyzna okradł kilka sklepów znajdujących się w jednej z iławskich galerii handlowych. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Zgłaszający oświadczył, że pracownica jednego ze sklepów odzieżowych ujęła młodego mężczyznę kiedy ten próbował wynieść bluzę nie płacąc za nią. Następnie dziewczyna przekazała go pracownikowi ochrony.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie przejęli znanego im z wcześniejszych interwencji 20 – latka. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy nie tylko próbował zabrać bluzę, ale ukradł już skarpetki, buty, torbę, pasek i gry planszowe z różnych sklepów znajdujących się na terenie iławskiej galerii handlowej.

Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty a 20 - latka osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Jeśli źle użyjesz tych słów, czeka Cię wielki wstyd! Sprawdź, czy używasz ich poprawnie, by nie spłonąć burakiem w towarzystwie

Pytanie 1 z 10
"Wydał dużo, ale zostało mu [....] 100 zł." Którego słowa użyjesz?
Zamknęli im drogę, więc pojechali pod prąd! Wszystko się nagrało