ciastolina

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

19-latka zatrzymana w Iławie. 2 lata wcześniej w Gliwicach ukradła ciastolinę!

2023-01-13 9:39

Osoba poszukiwana musi liczyć się z tym, że w każdej chwili może zostać zatrzymana. Ta chwila zakończenia ukrywania się bywa dla niektórych zaskakująca...

Niemal codziennie funkcjonariusze zatrzymują osoby, które są poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności lub po prostu przesłuchania. Okoliczności zatrzymań bywają różne, ale najczęściej są zaskakujące dla osób poszukiwanych.

Tak właśnie było w przypadku pewnej 19 – latki. We wtorek (10.01.2023 r.) funkcjonariusze straży granicznej podczas działań na terenie Iławy wylegitymowali kobietę. Okazało się, że jest ona poszukiwana przez iławskich jak i gliwickich policjantów w celu ustalenia miejsca pobytu i przeprowadzenia czynności.

19 – latka została przetransportowana do iławskiej komendy. Jak ustali policjanci we wrześniu 2020 r. kobieta korzystając z chwilowej nieuwagi sprzedawcy w jednym z lokalnych sklepów zabrała telefon komórkowy. Natomiast w Gliwicach ukradła ciastolinę. Funkcjonariusze przedstawili zarzuty 19–latce oraz sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania kobiety. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczyła przed sądem.

Policja przypomina

W ramach swoich obowiązków funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Słoweńcy przed meczem z Polską: Na boisku nie będzie przyjaźni

QUIZ. Serialowe sieroty. Nie wszystkie miały szczęście. Pamiętasz ich losy?

Pytanie 1 z 14
Ten serial opowiadał o rodzinie, która z założenia zajmowała się adopcją dzieci z domu dziecka. Pamiętasz tytuł?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!