nieletni alkohol

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

młodzież

14-latka i 17-latek pod wpływem alkoholu w centrum Iławy

2023-09-19 12:38

Przed sądem rodzinnym i nieletnich będzie się tłumaczyć dwóch młodych mieszkańców powiatu iławskiego. Dziewczyna oraz chłopak znajdowali się pod działaniem alkoholu kiedy interweniowali wobec nich policjanci.

O pierwszej nietrzeźwej osobie oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany w niedzielę (17.09.2023 r.) kilka minut przed godziną 17:00.

Zgłaszająca oświadczyła, że obok jednej z iławskich szkół podstawowych znajduje się 14 – latka pod znacznym działaniem alkoholu i ma problem z utrzymaniem równowagi, przewraca się. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili zgłoszenie a także zastali mamę 14 – latki. Dziewczyna oświadczyła, że nie pamięta skąd miała alkohol oraz z kim go piła.

Nastolatka została przebadana przez przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia a następnie przekazana pod opiekę mamie. O zaistniałej sytuacji zostanie teraz powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci będą ustalać, skąd 14 - latka miała alkohol i w jakich okolicznościach go wypiła. Za rozpijanie nieletnich grozi kara nawet do 2 lat więzienia

Natomiast kolejnego nietrzeźwego nastolatka policjanci ujawnili podczas patrolu miasta. Funkcjonariusze zauważyli trzy osoby spożywające alkohol przed jednym z lokali gastronomicznych. Policjanci wylegitymowali mężczyzn. W trakcie czynności okazało się, że jeden z nich ma tylko 17 – lat. Jak ustalili policjanci tylko młody mieszkaniec Iławy spożywał alkohol, dlatego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem jednak nie ominie go wizyta w sądzie rodzinnym i nieletnim.

Policja Przypominamy

Spożywanie alkoholu przez nieletnich czyli do 18 roku życia to przejaw demoralizacji. W takich przypadkach wszelkie zebrane materiały kierowane są do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich. Ponadto policjanci prowadzą również czynności w celu ustalenia kto sprzedał lub podał alkohol nieletniemu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Ojciec polskiego bluesa na muralu. Uhonorowali Tadeusza Nalepę

Quiz. Kultowe napoje czasów PRL. Pamiętasz te smaki z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 11
Taką etykietę miał "Ptyś". Co to było?
Ptyś