opony

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

odpady komunalne

Zużyte opony oddaj do PSZOK-u w Iławie

2023-11-14 8:32

Starych, zużytych opon nie zostawiajmy pod wiatą śmietnikową! Nie wyrzucajmy ich na tereny zieleni, do lasu, nad jezioro! Powinny one trafić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Iławie. Nie każdy jeszcze wie, że można to zrobić za darmo!

Opony to szczególne odpady, które nie powinny być pozostawiane w normalnych śmietnikach, ponieważ ich niewłaściwe składowanie może prowadzić do zanieczyszczenia środowiska i stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego. Odpowiednie postępowanie ze starymi oponami, takie jak ich dostarczanie do PSZOK, umożliwia ich właściwe przetworzenie i recykling.

Okres jesienno-zimowy to czas wymiany opon. PSZOK w Iławie przy ul. Komunalnej, normalnie czynny jest w następujących godzinach:

  • poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 7-15
  • środa 7-17.

Dodatkowo, 18 listopada, w godzinach od 9:00 do 12:00, organizuje dodatkowy dzień pracy specjalnie po to, abyście mogli pozbyć się nieodpłatnie starych opon i nie tylko.

Jedno gospodarstwo domowe może bezpłatnie zostawiać 8 opon w ciągu całego roku.

Proszę pamiętać, że na PSZOK można dostarczyć wyłącznie odpady komunalne wytworzone na nieruchomości zamieszkałej oraz prawidłowo posegregowane – PSZOK nie przyjmuje zmieszanych odpadów komunalnych oraz pochodzących z działalności gospodarczej. Przy okazji wizyty na PSZOKU można nabyć RUDNOPLON – certyfikowany, organiczny środek poprawiający właściwości gleby przygotowany z bioodpadów trafiających do ZUOK Rudno.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Tym autem jeździła Królowa Elżbieta II. Został wystawiony na sprzedaż!

Quiz o Polsce dla dzieci. Wstydem jest popełnienie błędu. 12/12 to obowiązek!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś naprawdę banalnego! Co to jest "Oscypek"?