karetka zalewo

i

Autor: arch.organizatora

Zrzutka na sprzęt ochrony dla ratowników z Zalewa

2020-04-08 13:35

Pandemia pokazuje, że sytuacja w polskiej służbie zdrowia nie jest najciekawsza. Notorycznie brakuje pracownikom najróżniejszego sprzętu, zwłaszcza tego, który ma ich chronić przed koronawirusem. W efekcie aż 17 proc zakażeń w kraju dotyczy personelu medycznego.

Problem z brakiem sprzętu dotknął też pracowników służby zdrowia w Zalewie. Ratownicy medyczni nie mają tam odpowiednich środków ochronny. Nie mają nawet zwykłej pralki, by wyprać zużyte maseczki.

- Powstanie zbiórki było koniecznością - piszą ratownicy. - Do tej pory ratownicy narażali swoje zdrowie i życie, by pomóc nam - teraz to oni potrzebują naszego wsparcia. Chcemy zebrać środki na sprzęt ochrony osobistej, który obecnie jest na wagę złota. A to on jest teraz gwarancją bezpieczeństwa. Dezynfekcja odzieży też jest niezbędna - a możliwa stanie się po zakupie najzwyklejszej pralki. Ratownicy mają też swoje rodziny i taki mały gest z pewnością pomógłby im chronić najbliższych przed zakażeniem, gdyż cała odzież używaną podczas pracy mogliby zostawiać w stacji.

Zbiórka trwa na portalu zrzutka.pl Do jej końca pozostało jeszcze 28 dni, ale zebrania suma już dwukrotnie przekroczyła potrzebną kwotę i wynosi ponad 4 tys.