u czapy iława

i

Autor: UM Iława

Zobacz Iławę oczami przedsiębiorców. Nowy film promujący miasto [WIDEO]

2020-12-22 14:14

Z okazji 715 lecia istnienia Iławy władze miasta przygotowały cykl czterech filmów przedstawiających historię i współczesność grodu na Jeziorakiem. Nosi tytuł 30 lat iławskiego samorządu. Wypowiadali się byli włodarze Iławy, dawni samorządowcy, lokalni historycy, mieszkańcy, a teraz przyszedł czas na przedsiębiorców.

Szalone lata 90. to czas, kiedy w niektórych głowach zakiełkował pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej - opowiada burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Pierwsze produkty będące namiastką normalnego życia sprzedawały się na pniu. Gdy w sklepach brakowało praktycznie wszystkiego, początek transformacji gospodarczej był jak powiew wolności. Wejście do Unii Europejskiej otworzyło nowe możliwości importu i eksportu, wymiany doświadczeń i zdobycia nowych rynków zbytu. Powstawały i upadały firmy małe, średnie i duże. Część z nich jest w naszym mieście do dzisiaj, o innych wspomina już tylko historia. Kilku młodych przedsiębiorców podzieliło się z nami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i planami. Jak postrzegają Iławę ze swojego punktu widzenia, dowiecie się z ostatniej części filmów prezentujących 30 lat iławskiego samorządu.

Filmowy cykl miał wpisywać się w huczne obchody 715 lecia Iławy. Niestety pandemia całkowicie pokrzyżowała te plany. W opublikowanych filmach temat koronawirusa jednak się pojawia. Twórcy chcieli by były to produkcje uniwersalne, promujące miasto w każdym miejscu i czasie.

QUIZ: Waluty na świecie

Pytanie 1 z 10
W Japonii za zakupy zapłacimy...

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl