Ruszył plebiscyt Świeć się z Energą. Iława też może powalczyć o tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

i

Autor: Arkadiusz Dzierżawski

Świeć się z Energą. Czy Iława zdobędzie tytuł "Świetlnej Stolicy Polski"?

2021-01-05 11:16

Ruszyła XII edycja Świeć się z Energą. Wyjątkowego konkursu, w którym każde z miast może zawalczyć o tytuł najpiękniej rozświetlonego miejsca w Polsce! Ale to nie wszystko, bo oprócz tak ważnego tytułu, do zwycięskich miast trafią także charytatywne nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Mieszkańcy Iławy, pora ruszyć do „walki” o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Organizatorzy konkursu już od 12. lat udowadniają, jak wielkie serce mają Polacy. Charytatywna pomoc w ramach „Świeć się z Energą” trafiła do dziesiątek placówek pomocowych oraz setek rodzin indywidualnych w całej Polsce, a całkowita kwota wsparcia przekroczyła w zeszłym roku 1 milion złotych. Podczas XI edycji charytatywnego plebiscytu tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zdobyła Bielsko-Biała, a zaraz za nią uplasował się Zamość i Rzeszów. Czy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” zostanie obroniony w tym roku? A może któreś z miast zaskoczy swoją wyjątkową iluminacją? Przekonajmy się.

Iława świeci się na święta

Tradycyjnie już na miejskich placach pojawiają się choinki, a w parkach i przy głównych ulicach oczy cieszą wyjątkowe instalacje świetlne. Nie inaczej jest w Iławie. Główne ulice rozświetlone zostały świątecznymi dekoracjami w kształcie gwiazd i śnieżynek. Na placu przed ratuszem tradycyjnie już przystrojono monumentalną choinkę. Ozdób nie brakuje również w pozostałych częściach miasta. W Galerii Jazzowej tuż obok migającej pocztówki bożonarodzeniowej pojawił się Święty Mikołaj, z kolei w Parku Miejskim oraz przy Galerii Handlowej „Jeziorak” dostrzec można rozświetlone bombki. To wszystko pokazuje, że dla tego miasta atmosfera świąt ma ogromne znaczenie.

Jeżeli Was też zachwyciła iławska iluminacja, zgłoście miasto do plebiscytu Świeć się z Energą! Pamiętajcie jednak, że zgłaszać możecie także inne miasta z Waszej okolicy.

Ruszył plebiscyt Świeć się z Energą. Iława też może powalczyć o tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

i

Autor: Arkadiusz Dzierżawski

Zgłoś swoje miasto!

Zasady zgłoszenia są naprawdę proste, wystarczy zrobić zdjęcie, które pokazuje magię świątecznych iluminacji i wysłać je poprzez formularz zgłoszeniowy. Jeśli zgłoszenie wysyła instytucja miejska zdjęcie lub zdjęcia wraz z krótkim opisem należy wysłać na adres: plebiscyt@se.pl. Natomiast, jeśli zgłoszenia dokonuje uczestnika Konkursu Fotograficznego „Świeć Się” to wystarczy dodać zdjęcie poprzez formularz zgłoszeniowy w kategorii Moje Miasto (poniżej więcej o konkursie). Śpieszcie się jednak, bo zgłoszenia do Plebiscytu można wysyłać do 7 stycznia 2021 roku włącznie. Więcej informacji znajdziecie na stronie >>tutaj<<.

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Na tym jednak świąteczny konkurs się nie kończy, bo Świeć się z Energą to nie tylko plebiscyt miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, na zrobionym przez siebie zdjęciu uchwycić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę. Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych. Więcej informacji znajdziecie >>tutaj<<.

Czy pomoc trafi do potrzebujących z Twojego miasta?

Dzięki Świeć się z Energą do 16 miast z całej Polski trafi kilkadziesiąt urządzeń AGD o łącznej wartości 200 000 zł! Lodówki oraz pralki otrzymają osoby i instytucje, które nie mogą pozwolić sobie na nowy sprzęt. Chcesz pomóc potrzebującym ze swojego miasta? Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody, prymat w regionie i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Świeć się z Energą

i

Autor: Materiały prasowe

Akcja Partnerska