Iława Gospel Singers z nową kolędą

i

Autor: Iława Gospel Singers Iława Gospel Singers z nową kolędą!

Zobacz i posłuchaj - Iława Gospel Singers z nową "Kolędą Dla Zagubionych"! [WIDEO]

2020-12-28 13:35

Gromadzą tłumy na warsztatach i koncertach, tym razem wokaliści i muzycy z Iława Gospel Singers dostosowali się do pandemicznej rzeczywistości i stworzyli kolejne dzieło, ale na odległość.

Nie wierzymy byście o nich nie słyszeli, ale jeśli jednak jakimś cudem umknęli waszym uszom, to przypominamy, że IGS - Iława Gospel Singers, to kilkunastoosobowy zespół, który powstał w styczniu 2015 r. z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich. Tworzą go amatorzy i profesjonaliści (chórzyści, soliści oraz instrumentaliści), których połączyła muzyczna pasja oraz chęć głoszenia Ewangelii. W czasie większych koncertów chórzystom i solistom może towarzyszyć zespół instrumentalny.

IGS rozpoczął działalność koncertową już po czterech miesiącach od zakończenia naboru do zespołu. Zadebiutował 31 maja 2015 r. podczas Chrześcijańskiego Dnia Animacji Rodzin DAR w Iławie.

Repertuar zespołu to zarówno standardy muzyki gospel, jak i współczesne utwory polskich i zagranicznych kompozytorów tego nurtu. Część anglojęzycznych pieśni jest także wykonywana w oparciu o autorskie tłumaczenia IGS. Poza prowadzeniem działalności koncertowo-ewangelizacyjnej Iława Gospel Singers będzie organizował oraz uczestniczył w festiwalach i warsztatach muzyki gospel. Aby ułatwić formalną stronę prowadzenia działalności, w lutym 2017 r. powołano do istnienia Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem.

Co jakiś czas organizują nabór nowych głosów, a zazwyczaj spotykają się na próbach w salce przy parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Iławie.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się corocznie organizowane przez IGS warsztaty śpiewu ze znanymi głosami z całego świata, ostatnio z Colinem Williamsem.

Dwa lata temu nakręcili klim i nagrali kolędę, a w tym roku powstało nowe dzieło, czyli kolęda z klipem "Kolęda Dla Zagubionych"

Poprzednia kolęda z profesjonalnym teledyskiem:

QUIZ, jak dobrze znasz słowa polskich kolęd?

Pytanie 1 z 10
W "Przybieżeli do Betlejem" śpiewamy?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zobacz żywą szopkę w Krakowskim ogrodzie zoologicznym.