pięść przemoc

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Znęcał się na żoną. Mieszkaniec Iławy ma się wyprowadzić

2022-08-25 10:59

Iławska prokuratura nałożyła sporo tak zwanych środków zapobiegawczych na 40 – letniego mieszkańca Iławy, który znęcał się nad swoją żoną.

Funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Iławy. Zgłaszająca powiedziała, że jej mąż jest pijany i agresywny. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce.

W trakcie czynności ustalili, że 40  – latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę. Jak się okazało to nie była pierwsza taka sytuacja  a mieszkaniec Iławy od dłuższego czasu znęca się nad swoją rodziną. Mężczyzna wyzywał żonę, utrudnia spoczynek nocny, straszy, bił. W obawie o życie i zdrowie domowników mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.  40 – latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. W związku z zachowaniem mieszkańca Iławy prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

40 - latek będzie musiał stawiać się w jednostce policji ma nakaz powstrzymania się od alkoholu i przebywania w środowisku spożywających alkohol, ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z żoną i musi opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś ofiarą przemocy? Kliknij po pomoc - http://www.niebieskalinia.info/

After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ

Pytanie 1 z 8
Jak miał na imię pierwszy chłopak Tessy?
After: jak dobrze znasz serię filmów o Tessie i Hardinie? QUIZ
Woda zniszczyła groby

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!